KONTAKT  |    _eng _sk

U. S. Steel Košice získala Národnú cenu SR za kvalitu 2010
           Pridané: 11.10.2010
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 21/2010

Spoločnosť U. S. Steel Košice sa stala víťazom súťaže Národná cena SR za kvalitu 2010 v kategórii A1 (organizácie vyrábajúce výrobky nad 251 zamestnancov). Prezidentovi firmy to v uplynulých dňoch oznámil predseda Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo Slovenskej republiky Jozef Mihók. O víťazovi rozhodla hodnotiaca komisia súťaže v súlade so štatútom súťaže, na základe výsledkov posúdenia v mieste organizácie. Košická oceliareň zvíťazila v súťaži v uplynulých desiatich rokoch po druhý raz. Naposledy sa o cenu uchádzala, a úspešne, v roku 2002.

"V tohtoročnej súťaži," informovala vedúca odboru QMS U. S. Steel Košice Eva Molnárová, "sme sa predstavili ako organizácia s dlhodobo úspešným a vyspelým systémom manažérstva kvality, overeným praktickými výsledkami podnikania a potvrdeným viacerými certifikátmi systému manažérstva kvality a environmentu. Hodnotiacej komisii sme prezentovali, že bezpečnosť, zodpovednosť k životnému prostrediu, vysoká kvalita výrobkov a služieb, poskytovanie vynikajúcich služieb zákazníkom a partnerom, nízka nákladovosť a vysoká produktivita sú trvalými hodnotami našej spoločnosti a pomáhajú nám byť lepšími. Preukázali sme tiež, že model kvality EFQM, ktorý sme vo firme v rámci súťaže implementovali, plánujeme využívať aj v ďalšom období. Sme presvedčení, že je vynikajúcim nástrojom pri našom ďalšom sebahodnotení a pri porovnávaní sa s ostatnými vyspelými organizáciami v rámci Európskej ceny za kvalitu."

Udržanie vysokej kvality výrobkov a služieb a tým aj konkurencieschopnosti na trhu s oceľou, je pre spoločnosť neustálou výzvou, konštatovala E. Molnárová.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže Národná cena SR za kvalitu 2010 sa uskutoční 8. novembra 2010 v historickej budove Národnej rady SR v Bratislave.

Empty

ODPORÚČAME

26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom
07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok