Vyhľadávanie:

about-company

U. S. Steel Košice zefektívňuje organizačnú štruktúru

U. S. Steel Košice zefektívňuje organizačnú štruktúru

about-company

U. S. Steel Košice dokončil jeden zo série projektov, ktoré pomôžu formovať budúcnosť našej spoločnosti. Je to súčasť našej snahy o vyššiu efektívnosť a tým aj o zvýšenie konkurencieschopnosti na trhu. Tieto opatrenia nie sú krátkodobými reakciami na zmeny na trhu s oceľou alebo na trhu s energiami. Sú to dlhodobo plánované zlepšenia štruktúry nákladov dôležité pre nasledujúce roky.

Do 30. septembra dokončujeme organizačný redizajn, ktorý štrukturálne zlepší konkurencieschopnosť nášho podnikania v náročnom oceliarskom priemysle. Nová štruktúra bude implementovaná v októbri a manažéri schválili odchod viac ako 600 ľuďom, ktorí sú súčasťou programu ponúkajúceho štedré odstupné, výrazne nad rámec požiadaviek v slovenskom zákonníku práce.

 V rokoch 2019 až 2021 opustilo spoločnosť približne 2 200 ľudí po podobných programoch, pričom im spoločnosť vyplatila celkovo takmer 50 miliónov EUR. Súčasné odstupné je založené na odpracovaných rokoch a tento rok to znamenalo v priemere na zamestnanca 32 000 EUR. Toto má umožniť našim odchádzajúcim kolegom odísť do dôchodku skôr, alebo pomôcť im pri zmene profesie. Plánované zlepšenia v našej nákladovej štruktúre sú veľmi dôležité pre budúcnosť spoločnosti.

Ďalšie články

Spoločné vyhlásenie

Po stretnutí zástupcov vlády SR a vedúci predstaviteľov spoločnosti Nippon Steel Corporation / U. S. Steel Košice 9.2. 2024.

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...