Vyhľadávanie:

about-company

U. S. Steel Košice zefektívňuje organizačnú štruktúru

U. S. Steel Košice zefektívňuje organizačnú štruktúru

about-company

U. S. Steel Košice dokončil jeden zo série projektov, ktoré pomôžu formovať budúcnosť našej spoločnosti. Je to súčasť našej snahy o vyššiu efektívnosť a tým aj o zvýšenie konkurencieschopnosti na trhu. Tieto opatrenia nie sú krátkodobými reakciami na zmeny na trhu s oceľou alebo na trhu s energiami. Sú to dlhodobo plánované zlepšenia štruktúry nákladov dôležité pre nasledujúce roky.

Do 30. septembra dokončujeme organizačný redizajn, ktorý štrukturálne zlepší konkurencieschopnosť nášho podnikania v náročnom oceliarskom priemysle. Nová štruktúra bude implementovaná v októbri a manažéri schválili odchod viac ako 600 ľuďom, ktorí sú súčasťou programu ponúkajúceho štedré odstupné, výrazne nad rámec požiadaviek v slovenskom zákonníku práce.

 V rokoch 2019 až 2021 opustilo spoločnosť približne 2 200 ľudí po podobných programoch, pričom im spoločnosť vyplatila celkovo takmer 50 miliónov EUR. Súčasné odstupné je založené na odpracovaných rokoch a tento rok to znamenalo v priemere na zamestnanca 32 000 EUR. Toto má umožniť našim odchádzajúcim kolegom odísť do dôchodku skôr, alebo pomôcť im pri zmene profesie. Plánované zlepšenia v našej nákladovej štruktúre sú veľmi dôležité pre budúcnosť spoločnosti.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...