Vyhľadávanie:

Ušlo im víťazstvo

Ušlo im víťazstvo

Na pozvanie Technickej univerzity v Košiciach štartovalo futbalové mužstvo U. S. Steel Košice na turnaji, ktorý sa konal za ideálneho počasia na trávniku s rozmermi hádzanárskeho ihriska atletického štadióna na Watsonovej ulici. Piati účastníci z Košíc a zo Sečoviec si zmerali sily systémom každý s každým. Bol to kvalitne obsadený turnaj, ktorý mal najväčších favoritov v domácom tíme a v mužstve USSK.

Oceliari veľmi dobre zvládli úlohu favorita a už v úvodných dvoch stretnutiach po dobrej kombinačnej a taktickej hre zdolali súperov z Mestskej časti Košice-Sever a futbalistov zo Sečoviec zhodnými výsledkami 1:0. V ďalšom zápase po bezchybnej hre a veľkej prevahe deklasovali ambiciózny celok Salaš Pereš 7:1. Vo všetkých troch stretnutiach prevládala v mužstve USSK precízna obrana, výbornými výkonmi sa prezentoval brankár Švec a strelecky sa zaskvel autor štyroch gólov Tobák.

Posledné stretnutie bolo vyvrcholením turnaja. Stretli sa v ňom dovtedy neporazené celky z usporiadajúcej TU Košice a USSK. Zdalo sa, že oceliari aj tentoraz zdolajú najťažšiu prekážku. Lenže, nestalo sa. Veľmi skoro sme sa v tomto rozhodujúcom zápase dostali do vedenia a mali hru pod kontrolou. Potom z nepochopiteľných príčin hráči poľavili, čo snaživý súper využil na vyrovnanie. Tento gól však futbalistov USSK nedeprimoval, zvýšili svoju útočnú aktivitu a na dlhé minúty zatlačili súpera pred jeho bránu. V koncovke však nemali šťastie, dvakrát skončila lopta na žrdi súperovej brány. V záverečnom tlaku sme hrali príliš kŕčovite a chybou v obrane, ktorú súper využil, sme prišli o víťazstvo i zisk cennej trofeje. I napriek tomu, že sme skončili v turnaji na druhej priečke, futbalisti USSK nesklamali a najmä v rozhodujúcom zápase o prvenstvo boli súperovi z TU Košice viac než vyrovnaným partnerom.

O tento pekný úspech a vzornú reprezentáciu spoločnosti sa pod vedením manažéra Pavla Sadovského pričinili brankár Švec a hráči Matulaj, Ľalík, Tobak, Tažík, Knap, Bobko, Katunský a Vaško. Za najlepšieho hráča turnaja vyhlásili Tobaka, autora štyroch gólov, po troch góloch z tímu USSK strelili Matulaj a Ľalík.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...