Vyhľadávanie:

Užitočná skúsenosť aj nové vzťahy

Užitočná skúsenosť aj nové vzťahy

V posledný augustový deň sme ukončili ďalší, už 21. ročník Letnej stáže študentov štvrtého ročníka slovenských aj zahraničných vysokých škôl a univerzít. Po prezentáciách prípadových štúdií nasledovalo slávnostné ukončenie Letnej stáže 2022. Certifikáty absolventom Letnej stáže odovzdal zástupca GM pre zabezpečenie a rozvoj ľudských zdrojov Milan Polča, ktorý poďakoval študentom za využitie príležitosti byť aspoň na dva mesiace súčasťou košických železiarní. „Sme radi, že ste sa rozhodli stráviť leto produktívne v našej spoločnosti,“ dodal. Zaspomínal si aj na výzvu, ktorá prišla pri organizácii prvého ročníka v 2001 roku a na to, ako sme každým rokom skvalitňovali tento projekt na základe spätnej väzby od študentov a aj mentorov.

Študenti vo svojom záverečnom príhovore vyzdvihli činnosť predovšetkým svojich mentorov, ktorí  dokázali počas svojej práce zdieľať svoje skúsenosti, poskytnúť cenné praktické rady prepájajúce teoretické poznatky nadobudnuté počas štúdia s reálnym fungovaním v praxi, no takisto prácu všetkých lektorov a organizátorov z úseku Ľudské zdroje. Študenti ocenili prospešnosť tejto stáže pre vysokoškolákov z celého nášho regiónu. Veľmi kladne hodnotili jedinečnú príležitosť nielen v podobe pracovnej činnosti, ale aj možnosti zúčastniť sa školeniach a tréningoch, ktoré boli vedené starostlivo vybranými školiteľmi. „Tieto školenia nám pomohli v rozvoji tzv. mäkkých zručností využiteľných v profesijnom, ale aj súkromnom živote. Značným prínosom bolo pre nás aj získanie kontaktov z radov rovesníkov, ale aj z pracovného spektra. Účasť na programe Letná stáž 2022 v spoločnosti USSK nebude len ďalším bodom v našich životopisoch, ale v každom z nás zanechala užitočnú skúsenosť, ktorá nám bude prínosom do ďalších rokov,“ zhodli sa študenti.

Najväčší záujem o Letnú stáž mali študenti z Technickej univerzity v Košiciach, nasledovala Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Pre mnohých absolventov Letnej stáže sa však prax v spoločnosti U. S. Steel Košice nekončí. Štyridsiati z nich budú aj v novom akademickom roku 2022/23 pokračovať a zdokonaľovať svoje nadobudnuté skúsenosti v programe Celoročná prax študentov.

 

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...