Vyhľadávanie:

V budúcnosti chcú prilákať viac zahraničných študentov i profesorov

V budúcnosti chcú prilákať viac zahraničných študentov i profesorov

Technická univerzita v Košiciach oslávila 65. výročie svojho založenia

Slávnostným zhromaždením akademickej obce v Aule Maxima Technickej univerzity v Košiciach sa 3. októbra 2017 začala  séria podujatí k 65. výročiu založenia univerzity. Na pozvanie rektora Stanislava Kmeťa sa v Košiciach zišli významní hostia z partnerských univerzít z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia, vrátane partnerskej univerzity z nemeckého Wuppertalu, či izraelského Tel Avivu. Prišli však aj najvýznamnejší priemyselní partneri. Medzi nimi aj zástupcovia spoločnosti U. S. Steel Košice, ktorú  na slávnosti reprezentovali viceprezidenti Miroslav Kiraľvarga, Martin Pitorák, generálny manažér Milan Polča a riaditeľ vonkajších vzťahov USSK Ján Bača. Medzi čestnými hosťami nechýbal ani bývalý prezident Slovenskej republiky Rudolf Schuster.

„Technická univerzita v Košiciach patrí k popredným výskumným univerzitám na Slovensku s vysokým kreditom v zahraničí, o čom svedčia rôzne rankingy a hodnotenia,“ povedal rektor Stanislav Kmeť. Zdôraznil, že cieľom vedenia univerzity je aj naďalej udržiavať vysokú kvalitu vedy, výskumu a výučby, aby sa TUKE etablovala ako uznávaná internacionálna univerzita. „Budeme radi, keď sa bude zvyšovať počet zahraničných študentov, ako aj počet zahraničných vedcov a profesorov, ktorí tu budú pôsobiť a vytvoria na našej inštitúcii kozmopolitnú komunitu,“ povedal rektor k plánom do budúcnosti.

Súčasťou programu osláv bolo aj otvorenie novej budovy Univerzitného vedeckého parku Technicom, ktorý postavili s celkovým nákladom 40 miliónov eur. Technická univerzita v Košiciach bola založená v roku 1952 s tromi zakladajúcimi fakultami – baníckou, hutníckou a fakultou ťažkého strojárenstva. K jej premenovaniu na technickú univerzitu došlo v roku 1991. V súčasnosti má deväť fakúlt a približne 9000 študentov. 

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...