Vyhľadávanie:

V charitatívnom stánku USSK sa predstavili počas 18 dní regionálne neziskové organizácie

V charitatívnom stánku USSK sa predstavili počas 18 dní regionálne neziskové organizácie

Pre štipendistky Luciu Jassovú a Evu Kissovú bol inšpiratívny čas s OZ Tvorivá dielňa

V posledný deň fungovania stánku U. S. Steel Košice na vianočných trhoch, 22. decembra 2022, prezentovalo svoju činnosť občianske združenie Tvorivá dielňa. To združuje šikovných remeselníkov a organizuje umelecké a tvorivé dielne pre ľudí so záujmom o kreatívnu tvorbu. Svoje zázemie majú v areáli Tabačka Kulturfabrik. Ponúkať verejnosti ich tvorbu pomáhali aj štipendistky USSK Lucia Jassová a Eva Kissová.

Lucia študuje na Technickej univerzite v Košiciach a Eva zase na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. „Tvorivá dielňa pôsobí v Košiciach od roku 2011 a venuje sa farbeniu, vyšívaniu, tvoreniu všetkého druhu, a to hlavne pre dospelých,“ dozvedeli sa Lucia s Evou. „Lektori OZ sa však zúčastnili aj táborov pre deti, kde mali možnosť ukázať niektoré techniky aj menším. V dielni takisto vytvárajú priestor pre záujemcov o hand-made výrobky a podporujú remeselníkov pri prezentáciu a predaji v on-line prostredí.“

Čas strávený v charitatívnom stánku bol pre Luciu s Evou podľa ich slov inšpiratívny, pretože sa naučili nové veci a stretli rôznych zaujímavých ľudí, medzi inými Karin Mikulášovú, ktorá občianske združenie vedie. Spolu s ostatnými členmi pripravujú okrem klasických aj on-line tvorivé workshopy a inšpirácie. „Tvoriť môžu naozaj všetci, hoci si o sebe myslia, že nie sú tvorivé duše. Je dôležité udržať si pozitívne myslenie a tvorivosť v tejto náročnej dobe,“ hovorí Karin Mikulášová.

Okrem OZ Tvorivá dielňa sa v stánku U. S. Steel Košice od 5. decembra predstavili viaceré charitné centrá a stacionáre Arcidiecéznej charity, a to od Košíc až po Sninu, občianske združenie Usmej sa na mňa, združenie Radosť, neziskový fond Šanca, Detská železnica Košice, Základná umelecká škola aj Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov. Výťažok z verejnej zbierky poslúži na ich činnosť a ďalší rozvoj. Aj vďaka mnohým z vás, ktorí ste sa pri stánku zastavili a prispeli.

Na fotografii zľava doprava Eva Kissová, Lucia Jassová a Karin Mikulášová.

Obrázok, na ktorom je text, stôl, koláč, vnútri

Automaticky generovaný popis

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...