Vyhľadávanie:

Zviera nie je hračka na jeden deň

Zviera nie je hračka na jeden deň

Útulku pre zvieratá pomáhal štipendista Vladislav Vavrák

Je to ako na hojdačke; na jednej strane ľudia, ktorý neváhajú zvieratám ubližovať a vyhodiť ich na ulicu, na druhej strane takí, ktorí nechceným a týraným zvieratám nezištne pomáhajú. Tých druhých nájdete v Únii vzájomnej pomoci ľudí a psov, čo je vlastne najväčší útulok pre psov v Košiciach, sídliaci v areáli neďaleko Hanisky a U. S. Steel Košice. Hutnícka firma a hutníci útulok dlhodobo podporujú rôznymi formami a poskytli mu počas vianočných trhov priestor vo svojom charitatívnom stánku.

Pracovníci a dobrovoľníci z útulku počas troch dní predstavovali jeho činnosť, ponúkali rôzne kalendáre, knižky, tričká, mikiny s logom útulku. Ako dobrovoľník prišiel do stánku pomôcť aj štipendista USSK Vladislav Vavrák, študent Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach.

„Vianočný stánok Únie vzájomnej pomoci ľudí a psov mal na Hlavnej ulici naozaj svoje čaro. Dostal som príležitosť zoznámiť sa so skvelými pracovníkmi, ktorí robia pre psíkov bez domova ozaj všetko. Práca v útulku je určite náročná, a to aj čo sa týka financií. Preto je veľmi dôležité, aby výťažok z verejnej zbierky v stánku každoročne vykompenzoval aspoň v istej miere výdavky útulku. Okrem zakúpenia výrobkov mali ľudia aj možnosť priniesť deky, krmivo, hračky či iné potrebné veci. Taktiež som si vypočul množstvo príbehov, ktoré ma chytili za srdce. Som veľmi rád, že som sa ako štipendista zúčastnil tejto dobrovoľníckej práce.“

Vianoce sú pre útulok jedným z najkritickejších období. Mnohí ľudia neodhadnú svoje možnosti a schopnosti a zo živého vianočného darčeka sa za krátky čas stáva nechcená záťaž. K zodpovednosti vyzýva aj riaditeľka útulku Romana Šerfelová: „Ak ste zistili, že sa o zviera nedokážete alebo neviete postarať, skúste mu najskôr nájsť náhradnú rodinu medzi svojimi známymi. Ak si neviete dať rady, kontaktujte nás; v žiadnom prípade ho nenechávajte na ulici. Hoci sú naše kapacity permanentne preťažené, hľadáme riešenie a pomoc pre každého nechceného psíka.“

Viac na: UVP

Ďalšie články

Spoločné vyhlásenie

Po stretnutí zástupcov vlády SR a vedúci predstaviteľov spoločnosti Nippon Steel Corporation / U. S. Steel Košice 9.2. 2024.

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...