KONTAKT  |    _eng _sk

V Detskom centre prof. Th. Hellbrüggeho sa potešili daru USSK
           Pridané: 01.08.2005
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 31/2005

Detské centrum prof. Th. Hellbrüggeho v Košiciach, ktoré sídli na ulici Obrancov mieru 18 a je vysunutým pracoviskom Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach, poskytuje komplexnú interdisciplinárnu starostlivosť deťom s mentálnym, fyzickým, zmyslovým i kombinovaným postihnutím už desiaty rok. Je to modelové zdravotnícke zariadenie na Slovensku.

Zabezpečenie efektívnej prevádzky centra si vyžadovalo doplniť jeho vybavenie počítačovou technikou, ako aj alternatívnymi pomôckami pri fyzioterapeutických cvičeniach - tzv. rybstolom a fit loptami, čo by nepochybne prispelo aj k zvýšení kvality starostlivosti o postihnuté deti, ktoré si nielen z medicínskeho, ale aj ľudského hľadiska dobrú starostlivosť zaiste zaslúžia. Peňazí v zdravotníctve nikdy nie je dosť, preto sa riaditeľka Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach Iveta Marinová so žiadosťou o pomoc obrátila na spoločnosť U. S. Steel Košice.

Neostala nevypočutá. V uplynulých dňoch sa v detskom centre potešili novým zdravotníckym pomôckam a dvom počítačovým zostavám. Vedúca sestra zariadenia Viera Sangretová svoju spokojnosť z daru košických oceliarov netajila. Fit lopty a rybstol pomôžu pri rehabilitačných cvičeniach a počítače, ako vysvetlila, potrebovali ako soľ. Podstatne im uľahčia prácu pri vybavovaní zložitej zdravotníckej agendy vrátane poskytovania údajov pre poisťovne.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu