KONTAKT  |    _eng _sk

V nedeľu sa hralo až 97 minút
           Pridané: 01.03.2004
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 09/2004

Hokejisti HC Košice v úvodných dvoch stretnutiach play off so Žilinou vyhrali

Hokej
Brankár Sopko likviduje za asistencie spoluhráča Bulíka (v strede) jednu zo striel Žilinčanov.

Dlho očakávané play off súboje ôsmich najlepších celkov v tabuľke hokejovej extraligy po základnej časti sa začali v uplynulom týždni. Podľa vopred určeného kľúča sa v úvodných dvoch stretnutiach stretli najprv na ľade mužstiev umiestnených na prvej až štvrtej priečke tieto dvojice: Trenčín - Poprad, Zvolen - Liptovský Mikuláš, Slovan - Skalica a HC Košice - Žilina.

So Žilinčanmi majú Košičania v tejto sezóne priaznivú bilanciu zo vzájomných stretnutí. Zo šiestich stretnutí základnej časti naši hokejisti trikrát vyhrali 4:0, 6:1 a 3:0, dva razy remizovali 3:3, 1:1 a len raz prehrali 0:5. Keď sa fanúšikovia košického tímu po poslednom kole základnej časti dozvedeli, že súperom Košíc bude Žilina, takmer všetci sa zhodli na tom, že to bude súboj košických strelcov s ich bývalým brankárom Šimonovičom, ktorý v tejto sezóne oblieka žilinský dres. A nemýlili sa. I napriek tomu, že Šimonovič bol pre Košičanov veľkou prekážkou, tí vykročili do štvrťfinálových zápasov play off dvoma cennými víťazstvami, ale tie sa nerodili ľahko.

Najmä v nedeľu odohrali domáci dramatický súboj s víťazným rozuzlením až v dvojnásobnom predĺžení, kedy víťazný gól strelil v 97. minúte obranca Frühauf. Košice tak v prvom meraní síl zdolali Žilinu tesne 4:3 (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0, 1:0). Zverenci trénerov M. Jančušku a R. Spišáka začali opatrne so snahou neurobiť chybu v obrane a po druhej tretine už viedli 3:1. Lenže húževnatí hostia v záverečnej tretine skóre vyrovnali a vynútili si predĺženie. V play off sa predlžuje 2 x 10 minút a keď nepadne gól, hra ďalej pokračuje po úprave ľadu vždy 2 x 10 minút, až kým jedno či druhé mužstvo nedosiahne gól z hry.

Podobný scenár mal aj druhý zápas v pondelok, opäť na ľade v Košiciach, v ktorom HC zvíťazili 3:1 (0:1, 2:0, 1:0). V tomto stretnutí vydržal počiatočný entuziazmus domácim iba úvodných desať minút. Potom sa hostia po chybe našej obrany dostali do vedenia a Košičanom trvalo dosť dlho, kým sa z toho spamätali. Stalo sa tak až v druhej tretine, kedy nielen že vyrovnali, ale otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech. V tomto súboji sa hralo viac agresívne, hra vyvrcholila v 29. minúte pästiarskou vložkou, ale domáci už vedenie nepustili z rúk. V poslednej minúte dokonca poistili svoje zaslúžené víťazstvo tretím gólom, a tak na zápasy vedú naši hokejisti 2:0.

Štvrťfinálová séria pokračuje, ďalšie dve stretnutia play off odohrajú títo dvaja súperi vo štvrtok a v piatok tohto týždňa na ľade v Žiline. Vo štvrťfinále sa hrá na štyri víťazné zápasy. Keby Košičania v Žiline čoby len v jednom stretnutí prehrali, piaty vzájomný zápas sa potom hrá v nedeľu 7. marca v Košiciach.

Empty

ODPORÚČAME

04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?
21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...