Vyhľadávanie:

V novom drese s trofejou

V novom drese s trofejou

Bývalý člen hokejového tímu Vedenia USSK Miroslav Kiraľvarga hrá hokej aj v Pittsburghu

Ešte začiatkom tohto roka odišiel bývalý viceprezident U. S. Steel Košice Miroslav Kiraľvarga do Pittsburghu v USA, kde na neho čakala nová pracovná pozícia. Pretože sa už roky aktívne venuje rekreačnému hokeju a bol stabilným členom tímu Vedenia, ktorý štartoval na majstrovstvách USSK v hokeji, do batožiny si pribalil aj hokejový výstroj. Pokiaľ mu to čas dovolí, aj za oceánom si rád zahrá. Boli sme zvedaví, ako sa mu v novom tíme darí. Napísal nám.

"Tu sa hrá mestská liga, ktorá sa skladá z troch divízií. Sú rozdelené podľa vekových kategórií hráčov. V našej divízii s hráčmi nad 30 rokov máme desať tímov, v ktorých sú bývalí hokejisti so skúsenosťami ešte z mládežníckych i seniorských súťaží. Náš Slovak-American tím hráva v Ice Castle Arena, ktorá je v Pittsburghu v časti Castle Shannon a tá susedí s lokalitou Mt. Lebanon a Upper St. Clair, kde žijú mnohí slovenskí expatrioti pôsobiaci v Pittsburghu. Okrem mňa a Miša Štofku je v mužstve aj Mike Duff, ktorý pôsobil v U. S. Steel Košice. Káder tvoria aj ďalší hráči zamestnaní vo všeobecne známych firmách lokalizovaných v Pittsburghu. V tíme máme aj chirurga špecializujúceho sa na transplantáciu srdca Dr. Steva Baileyho z Allegheny General Hospital, čo nám počas zápasov dodáva väčší pocit istoty. Toto mužstvo píše svoju históriu iba druhý rok a v tohtoročnej letnej súťaži dosiahlo skvelý úspech. V našej divízii sme ani raz neprehrali. Za desať víťazstiev a tri remízy sme sa po prvý raz stali víťazmi a získali cennú trofej."

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...