Vyhľadávanie:

V piatok hostíme Skalicu

V piatok hostíme Skalicu

V tomto týždni sa končí základná časť hokejovej Slovnaft extraligy

Hokejový scenár základnej časti hokejovej extraligy ročníka 2010/2011 sa v nedeľu 20. februára do bodky naplní. Vtedy bude na programe posledné 54. kolo, po ktorom bude hrať osem najlepších tímov z tabuľky po základnej časti štvrťfinálové zápasy play-off.

Záverečný program Košičanov je v tomto týždni nahustený, pretože v pondelok 14. a v utorok 15. februára odohrali po sebe dva majstrovské zápasy. V pondelok vyhrali v dohrávanom súboji vo Zvolene 6:1 a v utorok zdolali v Trenčíne vojakov miestnej Dukly 4:2. Ďalšie dva zápasy v tomto týždni ich čakajú v piatok 18. februára, keď sa doma na ľade v Steel aréne o 17.30 hod. stretnú so Skalicou a v nedeľu 20. februára cestujú do Banskej Bystrice. V predchádzajúcich dvoch týždňoch sa po príchode Miroslava Zálešáka do kádra nášho celku zo Skalice, strelecky prebudil ďalší kanonier Michel Miklík. V zápasoch so Slovenskom 20, doma s Martinom i vo Zvolene skóroval a s 29 gólmi je v tabuľke kanonierov spolu s Tománkom z Banskej Bystrice na vedúcej priečke.

Naši majstri majú v tabuľke po 52. kole na svojom konte 131 bodov. O šesť bodov už prekonali svoj vlastný rekord po základnej časti, keď v sezóne 2008/2009 získali 125 bodov. V extralige pokorili aj ďalšiu hranicu. V doterajších stretnutiach základnej časti nastrieľali súperom už 205 gólov. Košice vstúpia do play-off z prvého miesta a ich štvrťfinálovým súperom bude ôsmy celok po základnej časti. Kto ním bude? Jedno z mužstiev Skalica, Nitra, Martin, ktoré sú na 7. resp. 9. mieste s malými bodovými rozdielmi. Skalica má na 7. mieste 76 bodov, Nitra 72 bodov a Martin 71 bodov. Z boja o postup do play-off definitívne vypadla Žilina, ktorá je desiata a má len 55 bodov.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...