KONTAKT  |    _eng _sk

V Pittsburghu začali hľadať talenty
           Pridané: 10.04.2006
Autor: Zuzana KOTTLEROVÁ, zdroj: Steel Matters
Kategória: 14/2006

V pittsburghskej centrále korporácie U. S. Steel vznikla nová organizácia. Corporate Diversity organization je názov odboru, ktorý vznikol so zámerom vyhľadávania, školenia a udržiavania pracovnej sily na svetovej úrovni, ktorá prinesie rozmanité skúsenosti do každej sféry našej spoločnosti. Do novovytvorenej pozície generálneho manažéra, ktorý organizáciu povedie, bol s účinnosťou od 1. marca vymenovaný David Coleman.

"Svetová demografia sa mení, to znamená, že sa mení aj povaha svetovej pracovnej sily. Globálny trh sa každým dňom stáva viac konkurenčným a v podmienkach týchto zmien musia spoločnosti, ktoré chcú byť úspešné zamestnávať ľudí prichádzajúcich s rôzneho prostredia, s rozmanitým vzdelaním, skúsenosťami, nápadmi a talentom," vysvetľuje úlohu novej organizácie David Coleman. Corporate Diversity organization sa zameriava na dve kľúčové oblasti - vyhľadávanie nových zamestnancov a školenie existujúcej pracovnej sily. "Obrazne povedané musíme sa zapojiť do boja o ľudský talent a vyhrať ho. Naši zamestnanci, manažéri i robotníci starnú. K zabezpečeniu budúceho úspechu spoločnosti musíme pritiahnuť, najať, vyškoliť a udržať novú pracovnú silu a súčasne školiť k pochopeniu a prijatiu meniacej sa tváre podnikania už existujúcich zamestnancov," pokračuje Coleman.

Cieľom korporácie je vyrábať a predávať oceľové výrobky so zreteľom na efektivitu, zodpovednosť a zisk. K dosiahnutiu tohto cieľa rovnako potrebujeme tím zručných ľudí v rozmanitých oblastiach a práve s požiadavkou zostaviť tím svetovej úrovne sa spoločnosť obrátila na Davida Colemana. Podľa prezidenta spoločnosti a CEO Johna Surmu by vyhľadávanie a školenie ľudí z rozličných oblastí malo patriť medzi kľúčové hodnoty spoločnosti rovnako, ako bezpečnosť.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu