Vyhľadávanie:

V Šaci pribudlo nové CNC pracovisko

V Šaci pribudlo nové CNC pracovisko

V Strednej odbornej škole v Košiciach-Šaci, ktorá pri výchove a vzdelávaní žiakov úzko spolupracuje so spoločnosťou U. S. Steel Košice, otvorili na sklonku minulého roka ďalšie moderné pracovisko na výučbu. Vybavené je obrábacím centrom EMCO CONCEPT TURN 250 s riadiacim systémom Vin NC Sinumerink 810D/840D, ktorý umožňuje nácvik zručností a výučbu programovania CNC strojov pre technológie sústruženia a frézovania.

Technické vybavenie dopľňajú ďalšie CNC stroje, a to obrábacie centrum vertikálne MC-100V s riadiacim systémom Heidenhain a sústruh SUI-63-NC s riadiacim systémom Fanuk. K dispozícii sú výukové programy, ktoré uľahčujú učiteľom výučbu programovania a žiakom ľahšie pochopenie preberanej látky. Nové pracovisko svojím technickým vybavením rozširuje možnosti kvalitnej prípravy budúcich odborníkov v oblasti strojového obrábania. Spolu s už vybudovaným pracoviskom pre technickú diagnostiku, tréningovým centrom pre montáž a demontáž, pracoviskom na výučbu zvárania, kabinetom OBP, mechatronikou a pracoviskom pre ovládanie a meranie elektrozariadení vytvára novú modernú koncepciu prípravy odborníkov v Centre odborného vzdelávania pre hutníctvo a strojársku výrobu.

Ďalšie články

Spoločné vyhlásenie

Po stretnutí zástupcov vlády SR a vedúci predstaviteľov spoločnosti Nippon Steel Corporation / U. S. Steel Košice 9.2. 2024.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...