KONTAKT  |    _eng _sk

V Šaci rastie nové diagnostické centrum
           Pridané: 06.02.2006
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 05/2006

Stavba, ktorá sa dvíha pred hlavným vstupom do priestorov šačianskej nemocnice, patrí k významným investičným akciám tohto zdravotníckeho zariadenia. Ešte v tomto roku by mala byť odovzdaná do užívania.

"Výstavbu nového diagnostického centra si jednoducho vyžiadala nutnosť," informoval nás riaditeľ Nemocnice Košice-Šaca a.s., 1. súkromnej nemocnice Juraj Vančík. "Na piatom poschodí, kde sa v súčasnosti nachádza, je už veľmi tesno, centrum prestáva plniť funkciu istého nadštandardu v zdravotníckej starostlivosti. Budujeme teda nové diagnosticko-preventívne centrum. Výkopové práce sa začali minulý rok v septembri, pevne verím, že centrum začne slúžiť už v tomto roku na začiatku jesene."

V dvojposchodovej budove bude na prízemí časť odborných vyšetrovní, ráta sa s osteocentrom a stomatologickým oddelením, ďalej malá kaviarnička a toľko vyžadovaná lekáreň. Do ostatných priestorov bude situovaných približne dvanásť odborných ambulancií, miestnosti pre klientov a recepcia. Uvoľnené miestnosti na piatom poschodí v hlavnej budove nemocnice poslúžia na zriadenie akútnych lôžok, hlavne pre ortopédiu a gynekológiu a iné účely.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny
17.06.2022
V U. S. Steele dnes tiekla krv

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...