Vyhľadávanie:

V skupine zatiaľ bez prehry

V skupine zatiaľ bez prehry

Ešte pred týždňom sa stretnutiami 14. kola skončila základná časť hádzanárskej extraligy mužov sezóny 2007/2008. V tabuľke sa hádzanári IS Košice, ktorých sponzorsky podporuje U. S. Steel Košice, umiestnili po tejto časti so ziskom 22 bodov na druhej priečke. Darilo sa im hlavne v závere základnej časti, keď zaregistrovali víťaznú sériu šiestich zápasov po sebe.

Najvyššia hádzanárska súťaž mužov na Slovensku však bez prestávky pokračovala už v stredu uplynulého týždňa zápasmi v dvoch skupinách. Osem extraligových mužstiev bolo podľa umiestnenia po základnej časti rozdelených do dvoch skupín, v ktorých budú hrať v tzv. skupinovej fáze. V A skupine bude hrať štvorica Prešov, Hlohovec, Považská Bystrica a Topoľčany, B skupinu tvorí kvarteto Košice, Nové Zámky, ŠKP Bratislava a Martin. V obidvoch skupinách sa mužstvá opäť stretnú systémom každý s každým doma a vonku, pričom do tejto časti súťaže vstúpili jednotlivé tímy podľa umiestnenia po 14. kole s bonifikačnými bodmi 3, 2, 1, 0.

Po skončení šiestich kôl v skupinách, do ďalších bojov postúpia tie celky, ktoré skončia na 1. až 3. mieste v skupinách. Šesť tímov teda postúpi do nadstavbovej časti extraligy a to s bodmi, ktoré získajú v skupinách. Mužstvá, ktoré skončia na štvrtých priečkach v skupinách budú hrať s prvými dvoma mužstvami I. ligy v baráži o účasť v nasledujúcom ročníku extraligy. Zápasy 15. kola, ktoré je prvým kolom v skupinovej fáze sa hrali v stredu 5. decembra, kedy hádzanári IS Košice doma zdolali nováčika z Martina 37:21. V nedeľu 9. decembra bolo na programe 16. kolo (2. kolo skupinovej fázy) a Košičania mali opäť výhodu domácej palubovky. Na nej hravo zdolali Nové Zámky 35:28 a pred súťažnou prestávkou (extraliga bude pokračovať až 9. februára 2008), sú v B skupine bez prehry na vedúcej priečke so siedmimi bodmi. V nedeľu odohrali posledný majstrovský zápas v roku 2007.

Čo hádzanárov IS Košice cez dvojmesačnú prestávku čaká, o tom hovorí tréner Ján Hruščák: "Som rád, že sme v úvodných dvoch stretnutiach v skupine vyhrali. Najmä v súboji so silným celkom z Nových Zámkov sa naše víťazstvo nerodilo ľahko. Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom, ale chlapci v druhom polčase nepochopiteľne za stavu 23:13 poľavili. Súper to využil a v rozpätí dvanástich minút znížil na rozdiel troch gólov. Aj keď je v súťaži prestávka, my trénujeme ď lej, v budúcom týždni absolvujeme sústredenie vo Vysokých Tatrách. Až potom budú mať hráči dva týždne voľno a v budúcom roku sa stretneme na prvom tréningu už 2. januára. Okrem intenzívnej prípravy v domácich podmienkach máme v pláne odohrať niekoľko prípravných stretnutí a nevylučujem ani našu účasť na turnaji v Maďarsku. Do bojov o extraligové body zasiahneme až v sobotu 9. februára, kedy sa v zápase 17. kola extraligy predstavíme v Bratislave v súboji s ŠKP."

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...