Vyhľadávanie:

V tíme sviatočná atmosféra

V tíme sviatočná atmosféra

Hokejisti HC Košice zvýšili svoj náskok v extralige pred druhou Nitrou už na jedenásť bodov

V uplynulom týždni pokračovala hokejová Tipsport extraliga tromi zápasmi, v ktorých zverenci trénera Antona Tomka získali osem bodov a od druhej Nitry odskočili v tabuľke na rozdiel jedenástich bodov. Najprv v šlágri kola zdolali v utorok 8. decembra na domácom ľade Nitru, potom po samostatných nájazdoch zvíťazili v Martine a minulotýždňový program zakončili v nedeľu 15. decembra cenným víťazstvom v Banskej Bystrici. Náš vicemajster potvrdil dobrú formu i suverenitu na vedúcej priečke a svoju pozíciu lídra umocnil už siedmym víťazstvom za sebou na ľade súpera.

Je potešujúce, že sa uchytil mladý brankár Dominik Riečický a náš celok mal v ňom veľkú oporu. Ten sa po dlhšom čase dostal medzi žrde v extraligovom zápase v Martine, keď v 28. min. striedal zraneného Alexandra Hyláka. Počínal si výborne, pretože gól neinkasoval a pomohol spoluhráčom zaregistrovať cenné víťazstvo, hoci sa zrodilo až po samostatných nájazdoch. Vzápätí dostal opäť šancu v Banskej Bystrici a tam vychytal už druhé víťazstvo nášho tímu po sebe. Slovami chvály na jeho adresu nešetril ani strelec dvoch gólov nášho mužstva pod Urpínom Richard Jenčík: "Podržal nás v Martine a v dobrom svetle sa ukázal aj v Banskej Bystrici. Najmä na začiatku druhej tretiny vyriešil niekoľko streleckých pokusov domácich. Poznáme ho a veríme mu. Je to mladý brankár, ktorý čaká na svoju šancu a keď ju dostane, vie ju, ako teraz, využiť." Po nedeľňajšom zápase hokejovej extraligy Banská Bystrica - HC Košice 2:4 sa medzi týmito dvoma klubmi zrodila hráčska výmena. Útočník domácich Matúš Chovan sa vracia z hosťovania do svojho materského tímu HC a do Banskej Bystrice odchádza z Košického mužstva Rastislav Konečný.

Košičania si svojím dvadsiatym štvrtým víťazstvom v riadnom hracom čase v tejto sezóne vytvorili v kolektíve pred vianočnými sviatkami pozitívnu atmosféru. Všetci veria, že tak ako sa im darilo v tejto sezóne až do 32. kola, tak začnú na víťaznej vlne aj po Vianociach. Extraliga bude pokračovať až v sobotu 28. decembra. Hokejisti HC Košice sa stretnú o 17. hodine v Steel aréne s Duklou Trenčín. Ďalšiu výhodu domáceho ľadu budú mať až po Novom roku. V piatok 3. januára 2014 doma privítajú o 18.00 hod. Skalicu.

Naša najvyššia hokejová súťaž bude mať v nasledujúcich dvanástich dňoch reprezentačnú prestávku. V závere tohto týždňa budú hokejisti Slovenska štartovať na turnaji Arosa Challenge vo Švajčiarsku, kde odohrajú dva zápasy. V piatok 20. decembra 2013 sa stretnú s Bieloruskom a druhý zápas odohrajú s jedným z dvojice súperov Švajčiarsko - Nórsko. V nominácii reprezentačného trénera Vladimíra Vůjteka sú aj traja Košičania. Obranca Miroslav Macejko a útočníci Tomáš Marcinko a s osemnástimi gólmi náš najlepší strelec Gabriel Spilar.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...