KONTAKT  |    _eng _sk

Vaše dve percentá pomohli konkrétnym inštitúciám i jednotlivcom
           Pridané: 07.02.2005
Autor: Magdaléna Fecurková
Kategória: 06/2005

Nadácia U. S. Steel Košice podporuje zdravotníctvo, humanitu a vzdelávanie

Spoločnosť U. S. Steel Košice so zámerom podporovať košický región v oblasti zdravotníctva, humanity a vzdelávania založila koncom roka 2002 Nadáciu U. S. Steel Košice. Vyše dva roky už pomáha rôznym inštitúciám a jednotlivcom, ktorí sa ocitli v zložitých životných situáciách. Otvoreným a transparentným spôsobom. Napríklad vlani okrem iného zakúpila pre Nemocnicu Košice-Šaca, a. s. digitálny dermatoskop, ktorý pomáha odhaľovať zhubné kožné ochorenia.

Pomoc nadácie ocenili aj lekári jednotky intenzívnej starostlivosti Kliniky pre infekčné choroby FN L. Pasteura, ktorá poskytuje zdravotnícku starostlivosť pre pacientov z celého východoslovenského regiónu. Dostali tu k dispozícii kvalitný monitorovací systém. Podobne ako špecialisti v Transplantačnom centre FN L. Pasteura na Triede SNP. Finančnej pomoci zo strany nadácie sa dostalo aj novorodeneckému oddeleniu na zakúpenie vyhrievacieho lôžka, rovnako ako Vysokošpecializovanému odbornému ústavu geriatrickému sv. Lukáša v Košiciach na zakúpenie monitora vitálnych funkcií.

Plniť svoj ušľachtilý cieľ mohla a môže nadácia aj vďaka zamestnancom huty, ktorí vlani po prvýkrát poukázali na jej účet sumu zodpovedajúcu 2 percentám zaplatenej dane z príjmov fyzických osôb v roku 2003. Predstavovala dovedna úctyhodných 2 582 202 korún.

Už onedlho sa budeme opäť rozhodovať, komu, ktorej oprávnenej inštitúcii či subjektu darujeme 2-percentný podiel zo zaplatenej dane v roku 2004. Pomôžme aj tentoraz sebe, svojim blízkym i ľuďom, ktorí to potrebujú.

Ak ste bývalým akcionárom spoločnosti Hutník a budete si teda podávať daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby za obdobie roka 2004 na daňovom úrade sami, môžete sa rozhodnúť, že poukážete 2 % zaplatenej dane Nadácii U. S. Steel Košice. Ak sa rozhodnete týmto spôsobom podporiť túto nadáciu, vyplňte v daňovom priznaní oddiel XII. - Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa § 50 zákona podľa priloženého vzoru:

vzor

O tom, ako postupovať pri poukázaní 2% v prípade, že ste neboli akcionárom spoločnosti Hutník a poveríte na základe žiadosti vášho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania, prinesieme informácie v budúcom vydaní Ocele východu.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...