KONTAKT  |    _eng _sk

Včera na výstavisku Národný deň SR
           Pridané: 25.09.2006
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 38/2006

Začal sa 48. ročník Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Brne

Medzinárodný strojársky veľtrh v Brne otvoril svoje brány návštevníkom 18. septembra 2006 už po štyridsiaty ôsmy raz. Prezentuje sa na ňom 2100 vystavovateľov z 32 krajín, medzi ktorými nechýba ani U. S. Steel Košice. Vyše jedna tretina vystavovateľov pricestovala zo zahraničia, desiatky firiem sa predstavujú po prvý raz. Najväčšiu zahraničnú účasť majú najvýznamnejší obchodní partneri Českej republiky - Nemecko, Slovensko, Taliansko, Rakúsko a Francúzsko. Pricestovali však aj vystavovatelia z Číny, Indie, Taiwanu, Japonska a ďalších krajín. Organizátori očakávajú, že veľtrh, ktorý sa skladá z desiatich vzájomne sa doplňujúcich odborových celkov, navštívi počas piatich dní viac ako stotisíc návštevníkov.

Včera sa na výstavisku uskutočnil Národný deň Slovenskej republiky. Štátny tajomník ministerstva hospodárstva SR Peter Žiga spolu s námestníkom ministra priemyslu a obchodu ČR Martinom Tlapom pred novinármi konštatovali, že české a slovenské strojárske firmy majú vo svojom odbore vo svete dobré meno ešte z čias spoločného štátu. Vyzdvihli výmenu obchodu medzi obidvomi krajinami a hovorili i o investíciách do automobilového priemyslu vo svojich štátoch. Peter Žiga navštívil včera popoludní aj expozíciu U. S. Steel Košice, kde sa zaujímal najmä o výstavbu pozinkovacej linky č. 3.

Dnes odcestovali do Brna viceprezident U. S. Steel Košice pre predaj a marketing John B. Peters a Robert Y. Kopf, výkonný riaditeľ pre predaj a marketing spolu s ďalšími manažérmi. Absolvujú rad obchodných rokovaní so zákazníkmi oceliarskej spoločnosti.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu