Vyhľadávanie:

Vďační za mobily aj Medzev

Vďační za mobily aj Medzev

V U. Steel Košice pomáhame viacerým organizáciám, ktoré sa venujú utečencom prichádzajúcim z Ukrajiny. Medzi prvými, ktorí začali aktívne pomáhať na hraniciach doslova od prvého dňa vypuknutia vojny na Ukrajine, bola Gréckokatolícka eparchiálna charita.

„Nakúpili sme potraviny a deky, odviezli sme ich do Vyšného Nemeckého, rozložili sme stan a začali sme s pomocou,“ hovorí riaditeľka Anna Ivanková. Počas nasledujúcich dní kontaktovali rôzne iné charity, aj zo zahraničia, špecifikovali pomoc, ktorú potrebovali.  Postupne otvorili sklady v Košiciach, Trebišove a Sobranciach, ku ktorým pribudol aj sklad v Michalovciach a začali ich napĺňať potravinami a humanitárnou pomocou, ktorú posielali aj ďalej za hranice – do Užhorodu a Mukačeva.

Aktívne poskytovali pomoc aj na stanici v Košiciach, celé centrum však prevzalo VÚC a momentálne sa preto angažujú najmä v duchovnej oblasti. Priamo na stanici majú kaplnku, kde utečenci nájdu duchovnú pomoc. Kaplnka bola zriadená aj v stane na hraniciach vo Vyšnom Nemeckom, kde samozrejme stále majú aj stan materiálnej pomoci a prvého kontaktu a kde pracujú ich dobrovoľníci.

Anna Ivanková sa v súčasnosti venuje najmä integračnému procesu a vytvoreniu integračných centier v Michalovciach a Košiciach. V každom tíme bude sociálny pracovník, právnik a psychológ. „Prvá úroveň je utečencov po prechode hraníc ubytovať, poskytnúť im jedlo. Teraz je už najvyšší čas na druhú úroveň a tou je integrácia tých, ktorí tu chcú zostať, do našej spoločnosti. Napriek tomu, že mnohí utečenci prichádzajú s myšlienkou na skorý návrat domov.“

„U. S. Steel nám veľmi pomohol dodávkou mobilných telefónov. Využili sme ich pre našich dobrovoľníkov, kňazov, časť telefónov sme poslali na Ukrajinu do jedného kláštora, kde sa schováva asi stovka ľudí. Zdieľam poďakovanie aj cez sociálne siete,“ hovorí Anna Ivanková a dodáva: „aj za vašu veľkorysú ponuku poskytnúť utečencom ubytovanie vo vašom doškoľovacom stredisku v Medzeve, ktorú sme začali využívať. Mám veľa príbuzných a priateľov v Amerike, práve v Pensylvánii, mnohí pracovali alebo pracujú v oceliarskom priemysle, tieto správy si zdieľajú, „lajkujú“, všetci mi fandia a tešia sa, že nám pomáhajú aj oceliari z U. S. Steel Košice.“

 

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...