KONTAKT  |    _eng _sk

Ventilačno-anesteziologický prístroj
           Pridané: 13.02.2006
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 06/2006

(Nemocnica Košice-Šaca a.s., 1. súkromná nemocnica)

Súčasťou projektu rýchlej záchrany zamestnancov spoločnosti U. S. Steel Košice pri stavoch ohrozujúcich život je v Nemocnici Košice-Šaca a.s., 1. súkromnej nemocnici okrem iného aj miestnosť pre stabilizáciu životne dôležitých funkcií v priestoroch centrálneho príjmu. Do jeho základného vybavenia, ktoré pozostáva napríklad z resuscitačnej miestnosti, röntgenového pracoviska, ultrazvuku, ale aj ďalších dôležitých zariadení, patrí aj ventilačno-anesteziologický prístroj. Zatiaľ však chýba. Podľa primára Oddelenia anestézy a intenzívnej medicíny šačianskej nemocnice Michala Blanára by jeho inštalovanie v priestoroch centrálneho príjmu uzatvorilo cyklus prvej pomoci, čo je prvým predpokladom úspešnej liečby pacienta. Vďaka Nadácii U. S. Steel Košice, ktorá venovala finančné prostriedky na jeho zadováženie, sa tak stane už čoskoro.

"Prístroj bude slúžiť pacientom v ťažkom zdravotnom stave, po úraze alebo v ohrození života," dáva vedieť viac primár Michal Blanár.

"Pomocou neho budeme môcť, hneď pri prevoze do nemocnice rýchlou záchrannou službou už na centrálnom príjme uviesť pacienta do umelého spánku alebo urobiť život zachraňujúce výkony, ktoré si vyžadujú celkovú anestézu. Na oddelenie ARO by už tak prichádzal kompletne vyšetrený a ošetrený."

Podľa jeho vyjadrenia ide o moderný prístroj novšej generácie, ktorý pracuje vo viacerých iuventačných režimoch. Ich nastavenie pritom záleží od jednotlivých typov poranení alebo poškodení organizmu.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu