Vyhľadávanie:

Viac pozornosti výberu mužstiev

Viac pozornosti výberu mužstiev

Po basketbalovom šampionáte hovoríme s trénerom víťazného tímu Valcovní Alexandrom Lengyelom

V rámci rekreačnej telovýchovy zamestnancov sme v závere roka zorganizovali druhý ročník majstrovstiev U. S. Steel Košice v basketbale. Tak ako vlani, aj v tomto roku si víťazstvo zaslúžene vybojovali hráči z tímu Valcovní, ktorí celý turnaj absolvovali bez prehry. Po slávnostnom ukončení šampionátu sme požiadali trénera víťazného mužstva, bývalého aktívneho basketbalistu Alexandra Lengyela o krátky rozhovor:

· Bolo ťažšie titul vlani získať, než ho v tomto roku obhájiť?
To určite, pretože vlani sme mali jednak silnejší tím, ale tentoraz sme boli oveľa zohratejší. Ako na favorita sa v tomto roku chcelo každé mužstvo proti nám vytiahnuť, preto sme museli hrať oveľa sústredenejšie.

· Ktorý súper bol pre valcovačov najťažší?
Jednoznačne to bolo mužstvo GM pre environment. Jeho hráčom sa neobyčajne darila streľba, my sme museli siahnuť až na dno svojich síl, aby sme tento tím napokon zdolali a obhájili tak majstrovský titul.

· Môžete porovnať, ktorý šampionát mal vyššiu kvalitu, teraz alebo vlani?
Myslím si, že vlani. Po dlhých rokoch sa opäť organizovali majstrovstvá v tomto podkošovom športe, ktorý mal v minulosti ešte veľkú popularitu a tradíciu. Vlani sa prihlásilo aj viac družstiev a v ich kádroch sa vystriedalo aj viac hráčov. A tým boli výkonnostne jednotlivé mužstvá oveľa silnejšie, než v tomto roku. V závere turnaja bol už problém pre niektorý celok postaviť piatich hráčov.

· Podľa vás, ako by sa to dalo na budúci rok zlepšiť?
Z môjho dlhodobého pôsobenia v tomto športe viem, že v U. S. Steel Košice pracuje celá plejáda bývalých aktívnych hráčov, ale aj mladších, ktorí sa basketbalu venovali či už na škole, alebo v niektorých kluboch. Je potrebné ich osloviť a pozvať do telocvične zahrať si v rámci turnajov organizovaných v jednotlivých divíznych závodoch či väčších útvaroch. Z nich potom vybrať tých najlepších do mužstva reprezentujúceho DZ, ale aj ostatní nech si na šampionáte zahrajú buď za B mužstvo, alebo posilnia iné kolektívy. V každom prípade dať šancu všetkým tým, ktorí basketbal hrali, chcú hrať, hoci už v mnohých prípadoch im to nejde až tak, ako keď boli pod košom aktívni.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...