Vyhľadávanie:

Vianoce s hudbou v Štátnej filharmónii

Vianoce s hudbou v Štátnej filharmónii

Vianočné koncerty patria v koncertnej sezóne Štátnej filharmónie Košice medzi najnavštevovanejšie. V Dome umenia potešili poslucháčov v uplynulú nedeľu, pondelok a utorok tohto týždňa štyri koncerty. Na prvých dvoch zaznelo obľúbené dielo Jana Jakuba Rybu Česká mše vánoční, bez ktorého si podľa dramaturgičky ŠfK Márie Kornúcikovej, mnohí Košičania nevedia svoje Vianoce predstaviť.

"Dielo interpretovali spojené spevácke zbory: Košický spevácky zbor učiteľov (zbormajster K. Petróczi) a Zbor sv. Cecílie pri Dóme sv. Alžbety (zbormajster V. Gurbal), skvelí sólisti a samozrejme Štátna filharmónia Košice, ktorú na všetkých vianočných koncertoch viedol vynikajúci český dirigent Zbyněk Müller," informovala.

Náročnejší poslucháči si predvianočnú atmosféru mohli vychutnať na predvčerajšom a včerajšom koncerte. "Pokúsili sa ju navodiť predovšetkým nádherné melódie Messa di Gloria Pietra Mascagniho. So Štátnou filharmóniou Košice sa tentoraz predstavil jeden z najlepších speváckych zborov na Slovensku - Collegium technicum so zbormajstrom K. Petróczim. Tých, ktorí majú radi klasickú hudbu, určite potešilo zaradenie Čembalového koncertu f mol J. S. Bacha."

Filharmonici nezabúdajú ani na mladú generáciu. V dňoch 20. - 22. decembra pripravili pre školy v dopoludňajších hodinách Vianoce s Andersenom. Okrem hudby skladateľov Podprocký, Mozart, Breiner, zaznie vianočná rozprávka H. Ch. Andersena, ktorú prečíta člen činohry SND a zároveň sprievodca koncertmi Štefan Bučko.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...