Vyhľadávanie:

Prvenstvo pre Lokomotívu

Prvenstvo pre Lokomotívu

Najmladší futbalisti o Pohár predsedu Mestského futbalového zväzu

V nedeľu bolo v telocvični ZŠ Belehradská na sídlisku Ťahanovce od rána skutočne rušno. Deväť družstiev starších žiakov tam bojovalo na turnaji v halovom futbale, ktorý sponzorsky podporila spoločnosť U. S. Steel Košice. O cennú trofej sa počas celého dňa veľmi tuho bojovalo, ktorú napokon po dramatických súbojoch v skupinách i o konečné umiestnenie získali mladí futbalisti Lokomotívy Košice. Stali sa víťazmi červenej skupiny a vo finále sa stretli s víťazom modrej skupiny FK Barca, nad ktorým zvíťazili 3:1 (2:0).

O ďalšie priečky konečného poradia sa v rozhodujúcich zápasoch stretli družstvá podľa poradia v skupinách. O 3. miesto MFK Košice zdolal 1. MFK Košice 2:0, o 5. miesto KAC Košice vysoko zvíťazili nad FK Krásna 5:1, v stretnutí o 7. miesto FK Košická Nová Ves podľahla TJ Vyšné Opátske až na pokutové kopy 6:7, keď v riadnom hracom čase gól nepadol, a na poslednom 9. mieste sa umiestnil tím Benecol.

"Škoda, že na poslednú chvíľu svoju účasť odrieklo poľské družstvo z Muszyny, ale i tak mali jednotlivé zápasy veľmi dobrú športovú úroveň. Radosť bolo pozerať sa na najmladších futbalistov v akciách, ktoré mali perfektne natrénované a prezentovali sa skvelými gólmi i individuálnymi výkonmi. Myslím si, že o futbal v našom meste by sme mali mať v budúcnosti postarané. Videli sme totiž veľa talentov, ktorí majú futbalovú budúcnosť pred sebou," povedal na margo turnaja jeho riaditeľ, predseda Mestského futbalového zväzu v Košiciach, zamestnanec U. S. Steel Košice Marián Kéda.

V závere organizátori vyhodnotli a odmenili najlepších jednotlivcov. Za najlepšieho hráča turnaja vyhlásili Erika Harčarika z KAC Košice, najlepším brankárom sa stal Tomáš Mačicák z MFK Košice, a pretože až dvaja hráči strelili po 4 góly, ceny pre najlepších strelcov si prevzali Ján Knap z Krásnej a Martin Tóth z 1. MFK Košice.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...