Vyhľadávanie:

Vincent Obsitnik medzi podnikateľmi

Vincent Obsitnik medzi podnikateľmi

Podnikatelia východoslovenského regiónu, združení v Americkej obchodnej komore v SR (AmCham), sa vo štvrtok, 21. februára, stretli v Historickej radnici Košíc s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom USA v Slovenskej republike Vincentom Obsitnikom na slávnostnej recepcii. Uvítacie stretnutie s novým veľvyslancom pripravila AmCham v spolupráci s finančnou skupinou Citi na Slovensku.

V. Obsitnik sa v príhovore k prítomným zmienil o oblastiach, ktorým sa chce počas svojho pôsobenia na Slovensku venovať. Predovšetkým pôjde o podporu investičných aktivít amerických spoločností. Zvýšenú pozornosť chce venovať najmä východnému Slovensku, ktoré je poznačené dlhodobou vysokou nezamestnanosťou i chýbajúcim dopravným spojením so západom krajiny. Za dôležité považuje zvyšovať vzdelanostnú úroveň obyvateľstva. V mnohých odvetviach, konštatoval, chýbajú odborníci a kvalifikovaní robotníci. Zmierniť tento nedostatok možno efektívnejším prepojením podnikateľskej a akademickej komunity. Veľvyslanec vyjadril tiež podporu všetkým aktivitám firiem, ktorými deklarujú svoju spoločenskú zodpovednosť voči regiónu.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...