Vyhľadávanie:

Víťazstvo v hodine dvanástej

Víťazstvo v hodine dvanástej

Majstrovský tím HC Košice bojuje o pozíciu lídra hokejovej Tipsport extraligy

Po výmene trénera sa košický tím výborne naštartoval. Svedčia o tom tri víťazstvá po sebe (Trenčín, Nitra, Zvolen), po ktorých sa Košičania opäť usadili na najvyššej priečke v tabuľke. Potom však v súboji so Slovanom prišlo menšie zaváhanie. Naši hokejisti po tuhom boji súperovi podľahli a prenechali mu v tabuľke pozíciu lídra. V nedeľu 20. novembra hostilo naše mužstvo na svojom ľade Žilinu. Bol to ich už tretí vzájomný zápas v tejto sezóne, pričom Žilinčania sa v tomto extraligovom ročníku predstavili v Steel aréne po prvý raz.

V zápase, v ktorom jasne dominovali domáci hráči, sa zrodil tesný výsledok 2:1. Zásluhu na tomto víťazstve mal strelecky disponovaný Gron, ktorý bol autorom obidvoch gólov. Ostatní hráči nášho tímu po celých 60 minút nenašli recept, ako prekonať brankára hostí i keď sa viackrát ocitli pred ním buď osamotení, alebo vo dvojici. "Sú aj takéto zápasy. Niekedy dáte gól aj z nemožných pozícií a niekedy neskórujete ani z vyložených šancí. A práve nám sa to v stretnutí so Žilinou stalo. Hrali sme veľmi dobre, boli sme aktívni, hráči si vypracovali množstvo streleckých príležitostí a už po prvej tretine mohlo byť 5:0. To by bolo spravodlivé a nikto by nemohol nič namietať. Lenže s jedným gólom sme sa potom trápili až do konca. Hráči naďalej hrali maximálne koncentrovane i keď súper vyrovnal, neustále sme dobíjali bránku hostí. Bolo by nespravodlivé, aby sme po takejto hre nezískali plný počet bodov. Som rád, že sme nakoniec zvíťazili, keď sa v závere šťastie priklonilo na našu stranu," povedal po nedeľňajšom súboji tréner Miroslav Ihnačák.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...