KONTAKT  |    _eng _sk

Vo výrobe radiátorov pokračuje KORAD Radiators
           Pridané: 10.07.2019
Autor: -c-
Kategória: 07/2019

Po viac ako päťdesiatich rokoch končia košické železiarne s výrobou panelových vyhrievacích telies. Radiátorovňa už o tri týždne, 1. augusta 2019, definitívne zmení majiteľa. Zmluvu o predaji aktív týkajúcu sa zariadení na výrobu radiátorov  podpísali minulý týždeň v pondelok 1. júla 2019 na pôde U. S. Steel Košice  konateľka spoločnosti a viceprezidentka pre dcérske spoločnosti a generálna právna zástupkyňa Elena Petrášková, konateľka spoločnosti a viceprezidentka pre financovanie Silvia Gaálová a jediný akcionár  spoločnosti BOKI Group a.s. Bedřich Brabec, ktorého podnikateľský príbeh a doterajšia profesionálna kariéra vytvárajú všetky predpoklady nielen na udržanie aktuálnej výroby, ale aj na plné využitie  v súčasnosti odstavených kapacít. Na základe zmluvy  U. S. Steel Košice končí s výrobou a predajom radiátorov k 1. augustu 2019 a novým výrobcom radiátorov v priestoroch doterajšej prevádzky sa od tohto dátumu stane spoločnosť KORAD Radiators.

Spoločnosť U. S. Steel Košice ešte pri rokovaní s potencionálnymi záujemcami o kúpu radiátorovne  v prvom rade, a to aj pred kúpnou cenou, uprednostňovala ponuky, ktoré garantovali úspešné pokračovanie  úctyhodnej histórie výroby košického radiátora. KORAD patrí od roku 1990 k značkám s najdlhšou históriou v celej Európskej únii. Predajom radiátorovne renomovanému obchodníkovi s vykurovacou technikou sa pre radiátory KORAD vytvára nový priestor na ich úspešnú distribúciu a ďalšiu dlhodobú budúcnosť.

Nový majiteľ ponúkol všetkým, ktorí doteraz pracovali na radiátorke, nové pozície a väčšina oslovených ponuku akceptovala.    

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu