Vyhľadávanie:

Vodiči, na vrátniciach buďte opatrní

Vodiči, na vrátniciach buďte opatrní

V priestoroch vrátnic 2A a 3 pred približne tromi týždňami inštalovali takzvané spomaľovače. V apríli pribudne retardér aj na vrátnici č. 1. Nie náhodou. Vlani totiž počas kontroly motorových vozidiel utrpel jeden zo zamestnancov spoločnosti úraz. Vodič iného auta mu pri cúvaní poranil nohy. Negatívnu skúsenosť s motorovým vozidlom mal aj jeden zo zamestnancov SBS.

Zvýšiť bezpečnosť osôb pohybujúcich sa na vrátniciach skúšali najprv vizuálnym označením - farebnými čiarami. Vplyvom počasia ich však čoskoro nebolo vidieť. Vhodným riešením sa ukázali byť retardéry. Ich úlohou nie je znížiť rýchlosť motorového vozidla, ako sa mnohí domnievajú, ale ohraničiť priestor na kontrolu vozidiel a dosiahnuť dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti medzi osobami a vozidlami. V praxi to teda vyzerá tak, že v priestore vrátnice, vyhradenom retardérom a rampou, sa môže nachádzať iba jedno vozidlo. Ďalšie vozidlo môže prejsť retardérom až vtedy, ak sa v priestore kontroly nenachádza žiadne vozidlo ani osoba. Z motorového vozidla môžete vystúpiť len v priestore vyhradenom na kontrolu zamestnancami SBS. Na zvýšenú opatrnosť a dodržiavanie vzdialenosti medzi vozidlami upozorňujú aj veľké pútače.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...