KONTAKT  |    _eng _sk

Vozový park Cestnej dopravy obohatili úžitkové nákladné vozidlá MAN
           Pridané: 14.03.2011
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 06/2011

Vedenie spoločnosti pružne reagovalo na podnet zamestnanca

Nádvorie prevádzky cestnej dopravy divízneho závodu Doprava bolo v utorok 8. marca 2011 svedkom malej slávnosti. Prezident spoločnosti U. S. Steel Košice David J. Rintoul symbolicky odovzdal vodičom kľúče od štyroch nových úžitkových nákladných vozidiel MAN modelového radu TGS. Tri vyklápacie vozidlá MAN TGS 41.480-8x8 a jeden ťahač MAN TGS 33.540-6x4 dorazili do firmy pred niekoľkými dňami.

História príchodu vozov do firmy, ako uviedol v krátkom príhovore viceprezident USSK pre technológiu Vladimír Jacko, sa spája s minuloročnými stretnutiami manažmentu so zamestnancami. Na jednom z mítingov totiž odznela pripomienka, prečo firma vynakladá toľko prostriedkov na opravu starých dopravných zariadení. "Situáciu sme analyzovali spolu s dopravármi a pripravili sme návrhy riešení," povedal. "Problematika sa ocitla na druhom mieste rebríčka priorít spoločnosti. Vďaka tomu, že firma našla potrebné finančné prostriedky na obnovu vozového parku, dorazil do firmy v decembri 2010 prvý náves, koncom februára tohto roku tri vyklápače a ťahač, čoskoro pribudne aj podvalník," konštatoval viceprezident.

Na nových vozidlách bude jazdiť 14 najlepších vodičov. Kľúče si prevzali štyria z nich - Tibor Baláž, Miroslav Múdry, Július Adamy a Jaroslav Molnár.

Prítomnosť v prevádzke využil prezident spoločnosti aj na obhliadku miesta na umývanie nákladných vozidiel. Na nedávnom pracovnom obede s dopravármi totiž cestári upozornili, že bez funkčnej a dobe zodpovedajúcej umyvárne nie je možné nákladné vozidlá udržiavať v bezporuchovom a bezpečnom stave. Dopravári manažérom prezentovali návrh na riešenie automatickej umyvárne.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu