KONTAKT  |    _eng _sk

Vydarená generálka pred šampionátom
           Pridané: 17.12.2007
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 50/2007

V Košiciach sa konal 38. ročník Veľkej ceny Košíc v krasokorčuľovaní a 15. ročník Košickej korčuľky

Dva dni bojovalo vyše sto krasokorčuliarov na ľade ZŠ na Kavečanskej ceste o cenné trofeje v siedmich mužských a ženských kategóriách. V pretekoch Veľkej ceny Košíc v krasokorčuľovaní dominovala zo žien domáca pretekárka z Kraso Centra Košice Jacqueline Belenyesiová a u mužov český pretekár Petr Bidař.

Zaujímavosťou týchto pretekov, ktoré podporila U. S. Steel Košice bolo, že až na druhých priečkach skončili favorizovaní Košickí krasokorčuliari, slovenskí reprezentanti Radka Bártová a Jakub Štróbl, ktorí boli po krátkom programe pred voľnými jazdami na vedúcich pozíciách svojich kategórií. Medzi juniorkami si najlepšie počínala košická odchovankyňa dlhodobo pôsobiaca v Bratislave Ivana Reitmayerová a z juniorov jej brat Peter Reitmayer, ktorý po voľnej jazde odsunul na druhú priečku domáceho pretekára Mareka Dlugoša. V ostatných mládežníckych kategóriách si veľmi dobre počínali pretekári z domáceho Kraso Centra, ktorí sa takmer v každej kategórii ocitli na medailových priečkach.

Trofeje víťazov si vybojovali v interpretačnom korčuľovaní Anna Gájová, Zuzana Medvecká a Adriana Sabolová, zo starších žiačok Michaela Sabolčáková a zo začiatočníčok Natália Gerdová. V dobrom svetle sa okrem spomínanej Bártovej predstavili ďalšie Košičanky. Striebro si vybojovali Alexandra Duláková i Dominika Kasperová, na tretích priečkach skončili Daniela Hovanová a Vanesa Vaľková. Z chlapcov prvenstvo pre Košice vybojoval v kategórii starších žiakov Peter Novella a na 2. mieste sa okrem už spomínaných Štróbla a Dlugoša umiestnil v kategórii staršie nádeje Alex Hladoník.

Spokojnosť s vystúpením krasokorčuliarov Kraso Centra Košice vyjadrila aj ich trénerka Hanka Töcziková: "Naši pretekári na domácom ľade nesklamali a ziskom trofejí i medailí iba potvrdili v tomto roku dobrú formu. Výsledky z tohto podujatia sa zároveň započítavali do Slovenského pohára. V štyroch predchádzajúcich pretekoch si naši počínali tiež výborne a Kraso Centrum je na vedúcej pozícii v rámci Slovenského pohára. Pre trojicu našich krasokorčuliarov Belenyesiová, Bártová a Štróbl to bola dobrá generálka pred slovenským seniorským šampionátom, ktorý sa bude v závere tohto týždňa konať v Trenčíne."

Empty

ODPORÚČAME

04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?
21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...