Vyhľadávanie:

Vyšla USSK Family Cookbook 2013

Vyšla USSK Family Cookbook 2013

V minulom roku mala premiéru. Útla knižka plná skvelých hutníckych receptov mala úspech, oslovila stovky záujemcov o dobré jedlo. Nečudo, že prišlo repete v podobe ďalšej kolekcie slovenských a amerických receptov. Nová knižka USSK Family Cookbook 2013 je už na svete. A kým vlani bol výťažok z predaja jej pilotnej predchodkyne venovaný na kúpu digitálneho mamografu pre šačiansku nemocnicu, v tomto roku poputuje Detskému domovu sv. Klementa Hofbauera v Podolínci. S detským domovom spod Tatier, ktorému šéfuje Štefan Straka, má firma niekoľkoročné partnerské vzťahy.

"Počas posledného dva a pol roka bolo pre nás všetkých v U. S. Steel Košice veľmi potešujúce spolupracovať s pánom Strakom, všetkými jeho zamestnancami, ako aj všetkými úžasnými deťmi. Veľmi nás teší, že tento projekt pomôže organizácii, ktorá si to naozaj zaslúži," uviedla v prológu knižky autorka projektu a manželka bývalého prezidenta košickej oceliarne Maria Rintoulová.

Kuchárka, ktorá vyšla v náklade 1100 kusov v dvoch jazykových mutáciách, obsahuje 130 osvedčených receptov z "dielne" bezmála štyridsiatich slovenských a amerických košických hutníkov a ich rodinných príslušníkov. Je rozdelená na sedem kapitol, v ktorých nájdete skvelé návody na prípravu predjedál, polievok a šalátov, hlavných jedál, dezertov a chlebov, vianočných a veľkonočných dobrôt a tradičných slovenských špecialít. No nielen to. Knižka, ktorej dávajú nezameniteľnú tvár aj pekné ilustrácie našej kolegyne Jany Šlosárovej z útvaru Riaditeľa pre vonkajšie vzťahy a citáty známych osobností, je obohatená o ďalšie špeciality v podobe názvoslovia kuchárskych termínov, zoznamu a popisu najbežnejšie používaných korenín či rád, ktorú chýbajúcu ingredienciu pri príprave jedál čím nahradiť. Pri každej kapitole nechýbajú ani stránky určené na zapisovanie ďalších receptov.

Chcete podporiť dobrú vec a získať pri tom jedinečnú USSK Family Cookbook 2013? Tešiť sa z nej môžete aj vy, stačí, ak si po ňu prídete do budovy vonkajších vzťahov vo Vstupnom areáli USSK, č. d. 101. Získate ju za dobrovoľný príspevok, odporúčaná minimálna suma predstavuje 8 eur. Viac informácií na telefónnych číslach 3 3611, 0917 704 342.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...