Vytrvalci v permanencii

Rekreační bežci z U. S. Steel Košice sa veru nemôžu sťažovať na nedostatok pretekov. Okrem šestnástich behov zaradených do dlhodobej súťaže v rámci Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov sa zúčastňujú rôznych iných pretekov doma i v zahraničí. V uplynulom mesiaci štartovali nielen na 8. ročníku polmaratónu Košice - Seňa a v Krompachoch na behu Radničná desiatka, ale postavili sa aj na štart dvoch náročných vytrvalostných podujatí, Kysuckého a Višegrádskeho maratónu.

• V 34. ročníku Kysuckého maratónu, ktorý sa konal ešte 5. júna, vyhral Daniel Orálek z Moravskej Slávie Brno časom 2:27:35 hod. Zo 111 štartujúcich pretekárov sa z našich maratóncov umiestnili: 26. František Kandra 3:18:34 hod., 45. Tibor Tisza 3:37:48 hod., 49. Peter Buc 3:40:59 hod., 52. Alžbeta Tiszová 3:42:29 hod.

• Na Višegrádskom maratóne, ktorý sa konal 20. júna 2010 so štartom vo Vyšných Ružbachoch a s cieľom v poľskom meste Rytro, sa zúčastnilo 258 vytrvalcov. Medzi nimi aj piati maratónci z nášho bežeckého klubu BK Steel Košice, ktorí dosiahli tieto umiestnenia: 37. Jaroslav Horný 3:18:50 hod. (v kategórii mužov nad 60 rokov bol prvý), 39. František Kandra 3:19:31 hod., 94. Peter Buc 3:41:51 hod., 168. Pavol Brandýs 4:06:50 hod., 171. Milan Furín 4:07:44 hod. Víťazstvo medzi mužmi si vybojoval Ukrajinec Viktor Rogovoj časom 2:35:10 hod. a zo žien si prvenstvo časom 3:11:52 hod. vybojovala Natalia Malaia z Ukrajiny.