Vyhľadávanie:

Vyzbierali pätnásť stoviek eur

Vyzbierali pätnásť stoviek eur

Košickí hokejisti a ich fanúšikovia prišli pred Mikulášom medzi malých onkologických pacientov

Kapitán košických hokejistov Peter Bartoš, útočníci Stanislav Gron, Róbert Tomík a brankár Július Hudáček prišli minulý týždeň v stredu, 1. decembra 2010, na mikulášsku návštevu medzi deti na Oddelenie detskej onkológie a hematológie Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach. Hostí na pôde zdravotníckeho zariadenia privítali Peter Krcho, riaditeľ DFN v Košiciach i primárka oddelenia Irina Oravkinová.

Hokejisti potešili malých pacientov nielen svojou prítomnosťou, ale aj darčekmi, sladkosťami a akože inak, klubovými tričkami, šiltovkami, kartičkami a ďalšími suvenírmi a rekvizitami hokejových fanúšikov. V spoločnosti hráčov nechýbali ani najvernejší členovia fanklubu, ktorí rovnako ako vlani zorganizovali v spolupráci so Spoločnosťou detskej onkológie v Košiciach verejnú finančnú zbierku. Prebiehala počas troch domácich zápasov košických hokejových majstrov s Banskou Bystricou, Slovanom Bratislava a Popradom v dňoch 23., 26. a 28. novembra 2010 v Steel aréne. Organizátorom sa podarilo dať dohromady rovných 1 500 eur. Za jednu tretinu výnosu, 500 eur, nakúpili pre deti vianočné darčeky a na oddelenie digitálny tlakomer. Tisíc eur venovali pre Národný register darcov kostnej drene Slovenskej republiky.

Spoločnosť detskej onkológie v Košiciach počas celého roka 2010 realizovala projekt na získavanie nových darcov kostnej drene a zároveň zbierala finančné prostriedky potrebné na ich registráciu. Transplantácia kostnej drene je totiž základným predpokladom vyliečenia viacerých ochorení krvotvorby u detských pacientov. V porovnaní so susednými krajinami má slovenský národný register niekoľkonásobne menej registrovaných darcov. Znamená to, že sa preto nielen predlžuje čakacia lehota na transplantáciu, ale hľadaním v medzinárodnom registri rastú aj náklady na liečbu.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...