KONTAKT  |    _eng _sk

Výzva: Získať titul Bezpečný podnik
           Pridané: 14.01.2008
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 02/2008

O vlaňajšku i budúcich zámeroch dcérskej spoločnosti Obal-Servis s jej riaditeľom J. Kuncom

Minulý rok patril v dcérskej spoločnosti Obal-Servis, a.s., Košice k najúspešnejším rokom v jej histórii. Dosiahla najvyšší obrat i výkony a zisk, ktorý jej umožňuje ďalej sa rozvíjať.

"V uplynulom roku sme investovali do realizácie viacerých projektov. S cieľom zvýšiť našu konkurencieschopnosť, skvalitniť oblasť bezpečnosti práce a splniť legislatívne environmentálne požiadavky," konštatuje riaditeľ spoločnosti Jozef Kunc. K jednej z najvydarenejších akcií možno podľa jeho slov zaradiť aj konsolidáciu prevádzky opravy vysokozdvižných vozíkov, ktorú firma prevzala po niekdajšej dcérskej spoločnosti Vozmult. "Urobili sme v tomto smere veľký kus roboty, čo ocenili aj audítori z Pittsburghu. Z prevádzky, ktorá sa borila s nie malými problémami, sme vybudovali pracovisko na vysokej úrovni."

Zhodnocovanie odpadov je investíciou, ktorá prináša, okrem iného, i znižovanie nákladov. Firma kúpila nový vysokokvalitný drvič dreva, pomocou ktorého je schopná spracovať na druhotnú surovinu všetky drevené odpady, a to aj v rámci spoločnosti U. S. Steel Košice. Ide predovšetkým o palety, ktoré po rozdrvení putujú k externým firmám na ďalšie spracovanie. Kým v minulosti sa tento, dnes už polotovar, spaľoval, teraz štiepka slúži na výrobu lisovaných dosiek, plávajúcich podláh alebo aj na vykurovanie.

"Vlani sa nám podarilo rozbehnúť i ďalší projekt, ktorý je zameraný na poskytovanie komplexných služieb pre jednotlivé divízne závody materskej spoločnosti v oblasti manipulácie s vysokozdvižnými vozíkmi. V decembri nám prišli dva veľké, 16-tonové vozíky, ktoré plánujeme umiestniť na obalovej vetve, kde majú nahradiť pôvodné, v súčasnosti už technicky i morálne zastarané vozíky," pokračuje J. Kunc a pridáva aj ďalšiu informáciu. A to, že ďalšie investície smerovali do výroby kovových obalov, akými sú zakrúžené uholníky, či už vonkajšie alebo vnútorné, olemované medzikružia, ale aj iné druhy obalov. V oblasti ekológie ide zasa o vybudovanie odlučovača ropných látok a dokončenie ich skladu. Značnú časť finančných prostriedkov firma použila na rekonštrukciu a opravy sociálnych zariadení s cieľom zlepšiť pracovné podmienky svojich zamestnancov, časť desiatarní a šatní klimatizovala.

Uplynulý rok bol pre spoločnosť Obal-Servis významný aj z hľadiska nárastu jej činností. Prevzala pod svoje krídla značnú časť žeriavnických prác, predovšetkým v prevádzkach expedícií. V súčasnosti zamestnáva vyše sto žeriavnikov, v tomto roku plánuje prijať ďalších štyridsať.

"Za mimoriadne dôležité považujeme získanie certifikátu v oblasti ochrany a bezpečnosti pri práci," vraví riaditeľ. "Obhájili sme ho v skupine dcérskych spoločností i U. S. Steel Košice ako prví. K certifikátu manažérstva kvality z deväťdesiateho ôsmeho a environmentu spred troch rokov pribudol tretí, veľmi významný. Je to pre nás výzva. Preto sa chceme v tomto roku prihlásiť do celoslovenskej súťaže Bezpečný podnik. Všetky svoje kroky vedieme k tomu, aby sme tento titul získali."

V tomto roku plánujú v spoločnosti Obal-Servis realizovať celý rad projektov, hlavne v oblasti zlepšovania kvality balenia a minimalizovania nákladov na túto činnosť. Jeden z nich, nový spôsob balenia pocínovaných zvitkov, je už na "spadnutie. "V tomto roku by sme mali prekonať hranicu milión zabalených kusov jedincov, pripraviť baliace pracovisko pre novú pozinkovňu, rekonštruovať a obnoviť niektoré výrobné zariadenia, ktorých životnosť sa blíži ku koncu. A tiež viac rozvinúť aktivity v externom prostredí, v Srbsku sa podieľať na zjednocovaní typov balenia, ktoré by malo byť totožné v oboch európskych prevádzkach korporácie," povedal o najnovších zámeroch dcérskej spoločnosti Obal-Servis jej riaditeľ J. Kunc.

Empty

ODPORÚČAME

04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?
21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...