Vyhľadávanie:

Z Košíc mieri do Srbska linka na balenie zvitkov

Z Košíc mieri do Srbska linka na balenie zvitkov

Aktivity dcérskej spoločnosti OBAL-SERVIS, a.s. Košice v oblasti inovácie balenia, zvyšovania produktivity a znižovania nákladov na balenie hutníckych produktov, či už v Košiciach alebo Srbsku, pokračujú.

"Kopírujeme pritom aj nové trendy, v ktorých hrá prím použitie plastových materiálov. Sú lacnejšie a recyklovateľné," informuje technický riaditeľ spoločnosti Peter Štekláč. "Napríklad stretch fólia produkt hermeticky uzavrie a chráni ho najmä pred vonkajšou vlhkosťou a nepriaznivými poveternostnými vplyvmi. Za plastové možno vymeniť aj ďalšie baliace komponenty, ako napríklad kovové viazacie pásky, či uholníky. V U. S. Steel Košice sme pred niekoľkými rokmi začínali takto baliť pocínovaný materiál v divíznom závode Zušľachťovne a obalová vetva. V súčasnosti na balenie do stretch fólie prechádzajú, i za našej pomoci, tiež v srbskom Šabaci."

Už onedlho začnú srbskí kolegovia, podľa slov výrobného riaditeľa spoločnosti OBAL-SERVIS, a.s. Košice Karola Palčíka, baliť zvitky s pocínovanou ochranou na novej linke. Zvýšia tým produktivitu a znížia náklady na baliacich materiáloch. Tento mesiac ju prídu do Šabaca zmontovať Košičania v spolupráci s partnermi z Čiech a Rakúska. Preklápacie zariadenie linky, ktoré vyrobili v OBAL-SERVIS-e, je už nastriekané, poskladané, pripravené na transport.

"Bude to ďalší krok k zjednoteniu typov balenia v európskych prevádzkach U. S. Steel," doložil Karol Palčík. "Cieľom je lepšia kvalita balenia a identickosť produktov. Už podľa obalu má byť zákazníkovi jasné, že ide o výrobok U. S. Steel Europe."

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...