KONTAKT  |    _eng _sk

Z Rožňavy so Zlatým pásmom
           Pridané: 20.11.2006
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 46/2006

Miroslav Soták z DZ Opravy znovu uspel v speváckych súťažiach

Miroslav Soták, kontrolór technickej diagnostiky divízneho závodu Opravy, je veľkým milovníkom ľudovej hudby a spevu. A nielen milovníkom, ale i úspešným spevákom. Na konte má množstvo ocenení z rôznych súťaží. Pred niekoľkými dňami pripojil k zbierke ďalšie ocenenia.

"V Šaci sa 15. októbra konal už šiesty ročník speváckej súťaže sólistov a speváckych skupín z jednotlivých košických obvodov Na košickej turňi. Predstavilo sa dvadsať sólistov, štrnásť speváckych skupín, jeden inštrumentalista a jedna ľudová hudba. Porota udelila zlaté, strieborné a bronzové pásma v kategórii sólista a spevácka skupina a zlaté pásmo v kategórii inštrumentalista a ľudová hudba. Podarilo sa mi vybojovať zlato v kategórii sólový spev. Získala ho tiež sólista folklórneho súboru Železiar Alena Demjanová, Jaroslav Dirga a Matúš Rybár," prezradil úspešný spevák, ktorému prvenstvo, už piate v tejto súťaži, zaručilo aj postup na krajskú súťaž dospelých, ktorá sa uskutočnila v sobotu 11. novembra v Rožňave. "Podarilo sa mi získať Zlaté pásmo," informoval Oceľ východu a nezabudol dodať, že rovnako sa darilo i ďalšiemu sólistovi z U. S. Steel Košice Jaroslavovi Dirgovi z Teplej valcovne.

Miroslav Soták je už držiteľom Zlatého pásma z celoštátnej súťaže v roku 2005 v Banskej Bystrici a vlani získal tiež ocenenie Košického samosprávneho kraja Laureát 2005. Najnovším prírastkom v jeho speváckej kariére je CD Ket sebe zašpivam šumne po parobsky.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu