Vyhľadávanie:

Z víťazstva sa tešili hostia

Z víťazstva sa tešili hostia

V Steel Aréne sa hral už siedmy vzájomný zápas medzi Cassovia Super Stars a Bohemia Steelers

Ešte v roku 2003 vznikla medzi obchodníkmi z U. S. Steel Košice myšlienka, stretávať sa na ľade s odberateľmi a zákazníkmi našich výrobkov z Čiech. Obchodní partneri vytvorili hokejové mužstvá a každoročne hrajú medzi sebou priateľské stretnutia. Košičania hrávajú pod hlavičkou Cassovia Super Stars a mužstvo českých zákazníkov ako Bohemia Steelers. Vo štvrtok, 27. marca, sa obidva celky stretli na ľade v Steel Aréne už v siedmom vzájomnom meraní síl. Naši súperi z tímu Bohemia Steelers zvíťazili 4:2 (0:0, 1:1, 3:1) a znížili stav vzájomných zápasov na 4:3 v prospech Cassovie Super Stars.

Po slávnostnom buly, keď puk vhodil medzi hokejky kapitánov Miroslava Maďara a Petra Uhríka prezident U. S. Steel Košice George Babcoke, sa zápas začal lepšie vyvíjať pre mužstvo hostí. Tí aj s posilami Ladislavom Barnom a Slavomírom Vorobeľom boli v úvodnej tretine veľmi aktívni v útoku, naši obchodníci sa viac sústreďovali na defenzívu. Po bezgólovej prvej tretine sa v druhej časti stretnutia viac osmelili domáci, čím otvorili obranu a hráči Bohemie to aj patrične využili. V 9. minúte 2. tretiny otvoril skóre hosťujúci Pátek. To ešte viac vyburcovalo hokejistov domácej Cassovie, ktorí o dve minúty na to vyrovnali po strele Kuzára.

V záverečnej tretine najprv hosťujúci Mašín dostal Bohemiu opäť do vedenia, ale o dve minúty neskôr bolo opäť vyrovnané 2:2, keď presne mieril domáci Kováč. V závere sa do streleckej listiny zapísali už len hostia a to v 8. minúte svojím druhým gólom po tretí raz získal vedenie Bohemie Mašín a skóre tohto zaujímavého a prestížneho zápasu uzavrel v 13. minúte Souček. Tak ako to už býva zvykom, spestrením týchto stretnutí sú samostatné nájazdy. Aj teraz boli diváci ich svedkami v sérii po desiatich hráčoch.

Po nej bol stav nerozhodný 2:2 a tak sa súťažilo až do konečného rozhodnutia. Začínali hostia a ich hráč Manda nedal. Po ňom postupne svoje nájazdy nepremenili domáci Bajus, Bolf, Bača, Mondík a z hostí Homola, Mašín, Sidor a Šťastný. Až v piatej sérii za domácich Lang otvoril skóre 1:0, po ňom Kiraľvarga senior nedal, Lúčan vyrovnal na 1:1, Veme nedal a Horák upravil na 1:2. Ďalšie nájazdy nepremenili domáci Palai i hosťujúci Vobořil, po nich Maďar vyrovnal na 2:2 a desiatu sériu neúspešne ukončili Pátek z Bohemie a náš Duff. V jedenástej sérii nedali Puchar ani Rusič a keď v 12. sérii najprv Oravec upravil na 2:3 a Rogers nedal, na samostatné nájazdy vyhrali tiež hráči Bohemia Steelers.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...