Vyhľadávanie:

Za mimoriadny podiel na rozvoji a podpore športu

Za mimoriadny podiel na rozvoji a podpore športu

Georgeovi F. Babcokovi udelili Cenu Košického samosprávneho kraja

Cenu Košického samosprávneho kraja za mimoriadny podiel na rozvoji a podpore športu v regióne Košíc a východného Slovenska si v piatok, 26. novembra 2010, prevzal z rúk predsedu KSK Zdenka Trebuľu prezident U. S. Steel Košice George F. Babcoke.

Toto verejné ocenenie udeľuje zastupiteľstvo Košického samosprávneho kraja raz v roku piatim osobnostiam a kolektívom alebo právnickým osobám za osobitný prínos pre rozvoj košického regiónu, za činy statočnosti, ľudskosti a hrdinstva, za vynikajúce tvorivé činy a výsledky dosiahnuté v humanitárnej, cirkevnej, kultúrnej a umeleckej, publicistickej, verejnoprospešnej, podnikateľskej, technickej a športovej činnosti. Prezidenta košickej oceliarne naň navrhli Hokejový club HC Košice a Prvý mestský hádzanársky klub Košice z viacerých dôvodov. V návrhu okrem iného zdôrazňujú predovšetkým fakt, že George F. Babcoke má od začiatku svojho pôsobenia v pozícii čelného predstaviteľa USSK veľkú zásluhu na podpore športu v regióne Košíc a východného Slovenska, a to od vrcholového športu - hokeja, futbalu, hádzanej, basketbalu, športových oddielov žiakov a juniorov, jednorazových aktivít pre hendikepovanú mládež, športovo nadaných detí - budúcich hokejových, basketbalových a futbalových talentov zo sociálne znevýhodnených rodín až po budovanie športovísk. Mimoriadne sa zaslúžil aj o to, že spoločnosť U. S. Steel Košice v pomoci neustala ani v časoch najťažších, keď športové odvetvia v mestách a regiónoch vo všeobecnosti zápasia s problémami financovania.

Cenu Košického samosprávneho kraja si na zhromaždení 17. decembra v košickom Štátnom divadle, na ktorom sa George F. Babcoke nebude môcť zúčastniť kvôli dôležitým povinnostiam mimo republiky, prevezmú aj ďalší jednotlivci a kolektívy. Budú to akademický sochár Arpád Račko pri príležitosti jeho 80. narodenín za celoživotné výtvarné dielo, Vladimír Urban umelecký vedúci a choreograf folklórneho súboru Železiar za dlhoročnú tvorivú činnosť v oblasti folklóru, zástupcovia Oblastného výboru CSEMADOK v Kráľovskom Chlmci za dlhodobú mimoriadne záslužnú tvorivú činnosť v oblasti kultúry a osvetovej činnosti a predstavitelia Základnej umeleckej školy v Michalovciach pri príležitosti 60. výročia založenia školy za dôležitú úlohu pri výchove k umeniu a reprezentáciu mesta Michalovce v regióne, na Slovensku i v zahraničí.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...