Vyhľadávanie:

Zajtra a v piatok štvrťfinále

Zajtra a v piatok štvrťfinále

V pondelok sa skončili súboje v základných skupinách hokejových majstrovstiev U. S. Steel Košice

Stretnutiami Vysoké pece - Energetika a Koksovňa - Hutnícka druhovýroba sa v pondelok tohto týždňa skončili majstrovské boje v základných skupinách olympijského hokejového šampionátu o majstra U. S. Steel Košice pre rok 2006. V štyroch stretnutiach, ktoré sa hrali vo štvrtok a v piatok uplynulého týždňa, sa rozhodlo o tom, že z prvej pozície postúpili do štvrťfinále víťazi skupín, a to mužstvá z Vedenia a Studenej valcovne + Zušľachťovne. V štyroch stretnutiach vo svojich skupinách nestratili ani bod.

Na druhej strane do ďalších bojov zo skupín nepostúpili hokejisti z Teplej valcovne a z Údržby, ktorí skončili v tabuľkách na poslednej piatej priečke. Hráči z Teplej valcovne získali za jednu remízu iba bod, ale nepostúpili horším skóre o jeden gól, než má tím z Koksovne. Údržbári v štyroch stretnutiach ani raz nebodovali. Štvrťfinálové zápasy sa hrajú v tomto týždni, kedy sa vo štvrtok 2. februára o 19.15 h. stretnú Vedenie - Energetika a o 20.45 h. Hutnícka druhovýroba - Vysoké pece. V piatok 3. februára sú potom na programe zápasy o 19.15 h. Doprava - Oceliareň a o 20.45 h. Koksovňa - Studená valcovňa + Zušľachťovne. V zostávajúcich stretnutiach obidvoch skupín boli tieto výsledky:

1. skupina

Teplá valcovňa - Vedenie 2:8 (0:4, 2:0, 0:4)
Už v úvodnej tretine rozhodli hostia o svojom víťazstve, kedy si vytvorili štvorgólový náskok. V druhej časti hry poľavili, čo domáci využili na zníženie stavu, ale v záverečnom dejstve opäť dominoval vlaňajší majster z Vedenia. Dva góly víťazov zaznamenal Grimplini, po jednom pridali Maďar, Kiraľvarga, Rogers, Kuzár, Nižník a Stolár. Za domácich boli úspešní Fábry a Pazderák.

Koksovňa - Doprava 4:12 (1:3, 2:4, 1:5)
Hokejisti z Dopravy boli znovu pri streleckej chuti. Po zápase s Teplou valcovňou, ktorej uštedrili 15 gólov, ani tentoraz svojho súpera nešetrili a nastrieľali mu tucet. Domáci ako-tak dokázali držať krok so súperom v úvodných dvoch tretinách, v tej záverečnej hostia svojho súpera prevalcovali. Za domácich skórovali Ruščin 2, Kovaľ a Uhrin po 1. Za hostí Nikitinskij a Lukáč po 3, Hriňák a Gönci po 2, Šoltés a Gondoľ po 1.

Koksovňa - Hutnícka druhovýroba 3:5 (0:2, 1:0, 2:3) Pre domácich to bol existenčný zápas. Po úvodnej tretine síce prehrávali, ale postupne sa striasli nervozity a v úvode tretej tretiny sa im podarilo vyrovnať na 2:2. Hostí tento vývoj zápasu však čoskoro prebudil a troma gólmi opäť otočili skóre vo svoj prospech. Až posledný tretí gól koksárov ich napokon posunul do štvrťfinále. Góly: Ruščin 2 a Droppa, N. Ogurčák 4 a H. Ogurčák 1.

Konečná tabuľka 1. skupiny:

1. Vedenie 4 4 0 0 32:10 12 b.
2. ZHD 4 3 0 1 18:9 9 b.
3. Doprava 4 2 0 2 31:21 6 b.
4. Koksovňa 4 0 1 3 13:33 1 b.
5. Teplá valcovňa 4 0 1 3 10:31 1 b.

2. skupina

Údržba - Vysoké pece 1:8 (1:0, 0:4, 0:4)
Posledný tím tejto skupiny v prvej tretine príjemne prekvapil. Zásluhou Findoráka sa dostal do vedenia, lenže v ďalšom priebehu sa domáci už ani raz strelecky nepresadili. Nedovolili im to vysokopeciari, ktorí zvýšili útočnú aktivitu i dôraz v obrane, a keď pridali aj presnejšiu koncovku, o ich jasnom víťazstve nebolo pochýb. Strelecky z ich mužstva vynikol Jariabek, autor troch gólov, 2 góly zaznamenal Kelemeš, po jednom pridali Krušpán, Bořik a Fedič.

Studená valcovňa + Zušľachťovne - Údržba 8:2 (4:0, 2:2, 2:0)
Po vydarenej úvodnej tretine sa domáci veľmi rýchlo uspokojili so štvorgólovým náskokom. Snaživí hostia hru vyrovnali a v druhej časti zápasu boli favoritovi vyrovnaným súperom. Až v poslednom dejstve zlepšili hokejisti domáceho celku dôraz pred bránkou hostí a zaslúžene vysoko zvíťazili. Z ich mužstva strelecky exceloval Dutko autor štyroch gólov, 2 góly strelil Franc ml. a po jednom zaznamenali Makróczy a Veliký. Za hostí skórovali Gaži a Hajdu.

Vysoké pece - Energetika 7:2 (1:0, 2:2, 4:0) V polovici zápasu viedli vysokopeciari už 3:0, lenže ich chvíľkovú nepozornosť v obrane energetici využili a skorigovali vývoj skóre na 3:2. V záverečnej tretine domáci opäť lepšou kombinačnou hrou i presnejšou koncovkou rozstrieľali snaživého súpera a do štvrťfinále postupujú z tretej priečky. Góly víťazov strelili Jariabek 3, Kelemeš 2, Krušpan a Brugoš po 1, za hostí boli úspešní Šoltés a Sabo.

Konečná tabuľka 2. skupiny:

1. SVa + Zušľachťovne 4 4 0 0 28:8 12 b.
2. Oceliarne 4 3 0 1 27:7 9 b.
3. Vysoké pece 4 2 0 2 18:10 6 b.
4. Energetika 4 1 0 3 9:30 3 b.
5. Údržba 4 0 0 4 5:32 0 b.

Ďalšie články

EÚ potrebuje odolné a silné podniky

Tesne pred začiatkom maďarského predsedníctva Európskej únie, ktoré začalo v júli, sa stretli v Budapešti európski zamestnávatelia združení v BusinessEurope, aby rokovali o konkurencieschopnosti a odolnosti európskych podnikov. Republikovú úniu zamestnávateľov reprezentoval na tomto stretnutí jej prezident Miroslav Kiraľavarga.

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...