KONTAKT  |    _eng _sk

Zaostávajú za očakávaniami
           Pridané: 14.01.2008
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 02/2008

Nevyrovnané výkony hokejistov HC Košice v tejto sezóne divákov nelákajú

Do novej sezóny Slovnaft extraligy vstupovali hokejisti HC Košice s tými najvyššími ambíciami. V kádri došlo cez prípravné obdobie k viacerým zmenám, do mužstva prišli niektorí noví hráči, ktorí mali pomôcť tímu dosiahnuť vytýčený cieľ. Košičania však zaspali na štarte. Po 8. kole mali na svojom konte len tri víťazstvá a päť prehier. V tabuľke sa ocitli na 9. priečke.

Potom zapli na vyššie obrátky a od 22. kola sa po sérii ôsmich víťazných zápasov v tabuľke vyšvihli až na 2. miesto. Lenže záver roka ich opäť zastihol v útlme a zo šiestich stretnutí iba v jednom zvíťazili, a to doma nad Žilinou. Na ľade v Steel Aréne prehrali so Zvolenom i Slovanom a u súperov v Martine, Kežmarku a v novom roku v Skalici. Po týchto prehrách začali v hľadisku Steel Arény štrajkovať aj fanúšikovia a v nedeľňajšom zápase proti Nitre (Košice vyhrali 6:4), naše mužstvo v tomto súboji nikto z priaznivcov fan klubu nepovzbudzoval. Len raz bolo počuť skandovanie, aj to iba meno kapitána HC Petra Bartoša po jeho skvelej akcii. Vlani vyhrali Košičania základnú časť extraligy a v konečnom poradí skončili v sezóne 2006/2007 na 3. mieste. Aj v tomto ročníku by chceli vstúpiť do zápasov play off z najvýhodnejšej pozície, takže majú čo doháňať.

I napriek ďalšiemu víťazstvu s Liptovským Mikulášom 5:2, s ktorým sa stretli na domácom ľade v utorok, 8. januára, sú stále na nelichotivej 5. priečke v tabuľke. Svoju priaznivejšiu bilanciu si budú môcť zlepšiť už tento piatok, 11. januára, kedy sa o 17.30 hod. v treťom zápase po sebe doma stretnú s Popradom. Na toto stretnutie všetkých fanúšikov, hlavne z U. S. Steel Košice, pozývame. Po dvoch domácich víťazstvách sa aj v treťom domácom vystúpení po sebe budú chcieť naši hokejisti určite vytiahnuť a v šlágri kola bodovať naplno. Do skončenia štvrtej šestiny základnej časti zostávajú už len štyri kolá, po nich bude extraliga pokračovať novým systémom pár - nepár. Párne mužstvá sa v ďalších dvanástich kolách (doma i vonku) stretnú s mužstvami umiestnenými po 44. kole na nepárnych miestach. Zápasy tejto časti sa vyžrebujú po 44. kole. Osem najúspešnejších tímov po odohratí 56 kôl postúpi do play-off, v ktorom sa bude hrať 1-8, 2-7, 3-6, 4-5, vždy na štyri víťazné stretnutia.

Empty

ODPORÚČAME

04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?
21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...