Vyhľadávanie:

Zbierka užitočných vecí podporí prostredníctvom Charity ľudí v núdzi

Zbierka užitočných vecí podporí prostredníctvom Charity ľudí v núdzi

Súčasťou 16. ročníka podujatia Dni dobrovoľníkov U. S. Steel Košice bola tradičná Zbierka užitočných vecí. Na dvoch zberných miesta sme vyzbierali spolu 35 vriec šatstva, obuvi, kuchynských potrieb a niekoľko škatúľ trvanlivých potravín. Medzi darcami bolo aj 30 zamestnancov košických oceliarní, ale aj širšia verejnosť.

V dňoch 17. – 18. júna sa zberné miesto Arcidiecéznej charity Košice na Masarykovej ulici a OZ Jeseň života na Triede SNP 24 zaplnilo dobrovoľníkmi a darcami. Do darovania sa zapojilo spolu 37 štedrých darcov. Väčšina z nich sú práve zamestnanci košických oceliarní. Medzi dobrovoľníkmi z Charity bol aj Matej: „Chcel som pomôcť a Arcidiecézna charita Košice sa mi zdala najlepšou voľbou pripojiť sa do rodiny dobrovoľníkov práve cez túto organizáciu. Dnes sme prežili vo veľmi priateľskej atmosfére. Prišlo dostatok darcov a naplnili sme náš sklad vrecami a šatstvom.“ Dobrovoľníčka Tetiana zas pomáhala s distribúciou darovaných vecí do charitných zariadení. „Šatstvo sme pretriedili podľa pohlavia a účelu a veci sme zaniesli do jednotlivých zariadení. Poslúžia matkám v núdzi, ľuďom bez vlastného domova, ale aj tým, ktorí sú v náročných životných situáciách,“ dodáva dobrovoľníčka Tetiana.

 

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...