Vyhľadávanie:

Zimný prechod Levočskými vrchmi

Zimný prechod Levočskými vrchmi

Na túto turistickú akciu organizuje Klub turistov Víkend Košice autobusový zájazd do Levoče. Prechod v nádhernej scenérii Levočských vrchov, ktorý sa uskutoční v sobotu, 12. februára 2011, pripravujú turisti z miestneho klubu KST TJ Javorinka Levoča. Bude to už 27. ročník turistického podujatia pre milovníkov zimnej pešej či bežkárskej turistiky.

Vítaní sú záujemcovia z radov zamestnancov U. S. Steel Košice aj o zjazdové lyžovanie, ktorí budú mať možnosť v Ski Centre Levočská Dolina využiť štyri zjazdové trate. Lyžiari na bežkách, ako aj peší turisti odštartujú trasu zimného prechodu v Levočskej doline, časti osada a budú pokračovať dolinou Pekliska cez Peterkaň, lúku Dvorčanka, popod vrch Gehuľa, Sklenár až k bývalej dedine Dvorce. Jej obyvatelia boli v minulosti násilne vysťahovaní a dedina zrovnaná so zemou pri tvorbe vojenského výcvikového priestoru Javorina. Odtiaľ pokračuje trasa v celkovej dĺžke 24 kilometrov popod vrch Veterník do Levočskej Doliny - rampa a končí sa v Kováčovej vile, kde bude pripravené občerstvenie v cene 1,20 eura a pre všetkých účastnícky list.

Autobus odchádza do Levoče o 6.15 hod. z parkoviska pred Spoločenským pavilónom. Cena zájazdu 9 eur zahrňuje dopravu z Košíc do Levoče a späť. Prihlásiť sa môžete u Jána Geschwandtnera na telefónnom čísle 0903 636 589.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...