KONTAKT  |    _eng _sk

Zlatý Félix
           Pridané: 28.07.2008
Autor: Ivan MATIA
Kategória: 30/2008

Na dvorcoch DPMK sa konal medzinárodný turnaj nohejbalových nádejí o Pohár nohejbalového klubu DPMK Košice

Spolu 14 družstiev z troch krajín (Česko, Rumunsko a Slovensko) štartovalo v dvoch vekových kategóriách mladších a starších žiakov v 7. ročníku tradičného turnaja trojíc v nohejbale. Turnaj pod názvom Zlatý Félix bol zároveň Memoriálom Félixa Gajdoša a každoročne sa teší mimoriadnej obľube mladých talentovaných hráčov. Podujatie, aj vďaka podpore U. S. Steel Košice, malo v tomto roku vysokú športovú úroveň a prinieslo na antukových dvorcoch pri nízkej sieti zaujímavé merania síl s dramatickým priebehom.

V kategórii mladších žiakov si v skupinách najlepšie počínali ich víťazi z NK Revúca a NK 99 Trebišov, ktorí však v ďalších zápasoch zostali zaskočení. Ani Revúčania, ani Trebišovčania totiž nedokázali preskočiť košické semifinálové prekážky. Vydláždili tak cestu chlapcom z KAC Jednota Košice k ich premiérovému víťazstvu v turnaji. Vo finále zdolal tento tím mužstvo mladých nohejbalistov usporiadajúceho NK DPMK Košice 2:0 (11:9, 11:3) a získal cennú trofej Zlatého Félixa.

Medzi staršími žiakmi dominovali hráči NK 99 Trebišov, ktorí sa predstavili v tom najlepšom svetle. Ich finálový súboj s českým tímom Sokol I. Prostějov, ktorý vyhrali Trebišovčania po tuhom boji 2:1 (11:4, 6:11, 11:9), príjemne prekvapil prítomných nohejbalových odborníkov na čele s trénermi majstrov sveta a Európy v mužskej reprezentácii. Medzi favoritov patril aj rumunský tím Tengo Salonta, ale tomu na postup medzi medailistov nestačili ani dve víťazstvá v základnej skupine. Vo štvrťfinále mladí Rumuni totiž podľahli domácemu celku NK DPMK Košice 1:2 a z ďalších bojov vypadli. V zápase o 3. miesto trojica hráčov z NK DPMK vrátila prehru zo skupiny svojmu košickému rivalovi KAC Jednota po víťazstve 2:1 a získala bronz.

Na medzinárodnú olympiádu detí a mládeže Kalokagatia, ktorá sa bude konať v tomto roku v Trnave, si postup do nohejbalového olympijského turnaja vybojovali, okrem víťazných tímov a dvoch košických mužstiev, aj NK Zalužice, z Čiech Prostějov a z Rumunska Tengo Salonta.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...