KONTAKT  |    _eng _sk

Zmeny v používaní chemických produktov
           Pridané: 21.02.2005
Autor: Iveta FIALOVÁ, Foto: Marta GORELOVÁ
Kategória: 08/2005

Povlakované plechy z produkcie U. S. Steel Košice a nová legislatíva Európskej únie

Seminár
Prednášajúci Charlie Kerr z londýnskeho centra informuje účastníkov o stave rozpracovanosti bezchrómovej pasivácie obalových plechov v Európe. Za U. S. Steel vystúpili Robert Legat z výskumu v Monroeville a za U. S. Steel Košice Jozef Billy (prvý zľava).

V uplynulých dňoch sa v U. S. Steel Košice uskutočnil pracovný seminár o súčasnej situácii a pripravenosti oceliarskej spoločnosti na najnovšie požiadavky Európskej únie v oblasti povrchovo upravených plechov.

Seminár pripravil útvar Generálneho manažéra pre kvalitu U. S. Steel Košice v spolupráci s výskumnými tímami oceliarov v Košiciach a v Monroeville v USA.

"Novú legislatívu Európskej únie zohľadňuje U. S. Steel Košice nielen pri dodržiavaní limitov emisií súvisiacich s výrobou ocele, ale aj pri zmene koncepcie chemických produktov, doteraz používaných v divíznom závode Zušľachťovne pri výrobe pozinkovaných, lakoplastovaných a pocínovaných plechov na zabezpečenie ich dostatočnej odolnosti proti korózii," informuje Jozef Billy, riaditeľ úseku technológie výrobkov útvaru Generálneho manažéra pre výskum a vývoj. "Základnou požiadavkou novej legislatívy Európskej únie je zákaz používania zlúčenín na báze šesťmocného chrómu v pasivátoroch a lakoch používaných na povrchové úpravy pozinku, lakoplastu a pocínu."

Závažnosť problematiky, uviedol, potvrdila aj prítomnosť zástupcov veľkých nadnárodných chemických koncernov, firiem Henkel, Chemetall, Akzo Nobel, BASF, PPG, General Electric Infrastructure, ktoré dodávajú svoje výrobky nielen rôznym závodom korporácie U. S. Steel, ale vyznačujú sa globálnou pôsobnosťou.

"Jeden deň sme zvlášť venovali chemickým úpravám obalových pocínovaných plechov. Vzhľadom na to, že je to výrobok, z ktorého sa, okrem iného, vyrábajú potravinové konzervy, sú požiadavky na jeho povrchovú kvalitu a zdravotnú neškodnosť mimoriadne vysoké. Medzinárodná pracovná skupina Tin Technology, sídliaca v Londýne, si na svoje pracovné zasadnutie vybrala práve U. S. Steel Košice. Stretnutia sa osobne zúčastnili predstavitelia takých významných výrobcov obalových plechov, ako sú francúzska nadnárodná spoločnosť Arcelor, kórejský výrobca Posco, Dofasco Kanada a International Steel Group USA. Všetci zahraniční účastníci ocenili stav rozpracovanosti vývojových prác v košickej oceliarskej spoločnosti pri aplikácii bezchrómových prípravkov na povrchovo upravených plechoch z produkcie U. S. Steel Košice. O výsledky našej práce sa pozorne zaujímajú aj naši zákazníci, napríklad Whirlpool, ktorý predpokladá aplikovať naše výrobky s novou povrchovou úpravou pri výrobe bielej techniky," uviedol J. Billy.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...