Vyhľadávanie:

Znížiť emisie skleníkových plynov o 20 percent

Znížiť emisie skleníkových plynov o 20 percent

Záväzok United States Steel Corporation

Korporácia United States Steel zverejnila 13. novembra 2019 svoj záväzok znížiť do roku 2030 emisie skleníkových plynov o 20 percent v porovnaní s rokom 2018. Chce to dosiahnuť viacerými iniciatívami v rámci svojej „best of both“ stratégie, využívajúcej to najlepšie z integrovanej a mini-mill technológie výroby ocele. Patrí pod to intenzívnejšie využívanie elektrických oblúkových pecí, v ktorých sa nová oceľ vyrába recykláciou kovového šrotu, čo zároveň podčiarkuje fakt, že oceľ je najrecyklovateľnejším materiálom. K ďalšiemu zníženiu prispeje výstavba modernej linky na kontinuálne odlievanie a valcovanie v závode Mon Valley a ďalšie projekty zamerané na zvýšenie energetickej efektívnosti a využitie obnoviteľných zdrojov energie. „Toto zníženie sa bude rovnať množstvu CO2, ktoré každý rok vyprodukuje viac než 850 tisíc priemerne veľkých domácností,“ uviedol David Burritt, prezident a CEO korporácie.

Viac na www.ussteel.com/newsroom

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...