KONTAKT  |    _eng _sk

Zopakovali vlaňajší úspech
           Pridané: 29.06.2015
Autor: Richard DREISIG
Kategória: Bezpečnosť

Dcérske spoločnosti si pripísali na svoje konto ďalší milión a pol hodín bez úrazu

"Dosiahnuť jeden a pol milióna človekohodín bez pracovného úrazu je skutočne skvelý výsledok. Prijmite prosím moje gratulácie a odovzdajte ich aj vašim kolegom, ktorí tu dnes s nami nemôžu byť," uviedol vo svojom príhovore na úvod pracovných raňajok, ktoré sa konali v štvrtok 18. júna v jedálni ÚMD, prezident U. S. Steel Košice Scott D. Buckiso. Približne dvom stovkám prítomných zamestnancov dcérskych spoločností - RMS, a. s. Košice, OBAL - SERVIS, a. s. Košice, U. S. Steel Services s. r. o., U. S. Steel Košice - Labortest s. r. o. a U. S. Steel Košice - SBS, s. r. o., sa prišli poďakovať za bezpečnú prácu aj viceprezidentka pre dcérske spoločnosti a externé služby­ Elena Petrášková, generálny manažér pre dcérske spoločnosti a externé služby Jaroslav Mikláš a zástupca generálneho manažéra pre bezpečnosť a hygienu USSK Róbert Meitner.

PO ROKU ROVNAKÁ MÉTA

Kolegovia z dcérskych spoločností dosiahli tento významný míľnik už druhýkrát, čo v príhovore ocenila aj viceprezidentka E. Petrášková: "Keď sme vlani v auguste prvýkrát oslavovali jeden milión päťstotisíc hodín bez úrazu, dali sme si predsavzatie, že do konca roka túto métu zdvojnásobíme. Takmer sa nám to podarilo. Po roku sa tešíme z rovnakého úspechu. Je vidieť, že pracujeme ako tím a na bezpečnosti nám všetkým veľmi záleží. Patrí vám za to moje poďakovanie. Verím, že o niekoľko mesiacov sa tu opäť stretneme."

V MNOHÝCH UKAZOVATEĽOCH SÚ LÍDRAMI
> Prácu kolegov z dcérskych spoločností vyzdvihol aj R. Meitner. V mnohých sledovaných bezpečnostných ukazovateľoch, uviedol, prekračujú podnikový priemer. Patria sem bezpečnostné rozhovory, identifikácia rizík na pracovisku, ako aj Stand Down mítingy.

Svojim kolegom zagratuloval aj J. Mikláš, ktorý v príhovore pripomenul, že nie je dôležité dávať pozor len na seba, ale aj na kolegov. Vyjadril presvedčenie, že s takýmto prístupom sa všetci stretnú aj na oslave ďalších významných míľnikov. Diplomy za dosiahnuté výsledky si z rúk prezidenta firmy prevzali riaditelia dcérskych spoločností - Michal Janok, Peter Bílek, Ladislav Rožek, Ladislav Straka a v zastúpení riaditeľa U. S. Steel Košice- SBS, s. r. o. Peter Moro.

ZA ÚSPECHOM TKVIE TÍMOVÝ DUCH

Pracovné raňajky boli príležitosťou aj na neformálne rozhovory o bezpečnosti. Prezident sa osobne poďakoval majstrovi zušľachtovní Martinovi Drenkovi z OBAL-SERVIS-u, ktorý na pracovisku pravidelne prispieva k zvyšovaniu povedomia v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a je aktívny aj v programe HIRA - identifikácii nebezpečenstiev a rozpoznaní rizík. Prvý muž košických železiarní prehodil zopár slov aj so zamestnankyňou práčovne Zdenou Valkovskou z U. S. Steel Services. Na otázku, kedy mali na pracovisku posledný úraz, odpovedala, že žiaden neevidujú už niekoľko rokov.

"Od vstupu U. S. Steel na Slovensko pracujeme v Mechanickej skúšobni bez úrazov," pochválil sa prezidentovi Miroslav Greško z Labortestu. Na svojom pracovisku pa­trí k lídrom v predkladaní bezpečnostných projektov. Má výrazný podiel na tom, že Mechanická skúšobňa získala, ako prvé laboratórium, štatút pracoviska 5S.

Prezident ocenil v oblasti bezpečnosti aj prácu Františky Misálovej z RMS. "Nie je to len moja zásluha, ale všetkých kolegov," uviedla na margo úspechu.

Scottovi Buckisovi o svojej pracovnej náplni porozprával aj "esbéeskár" Štefan Pustai. "Pôsobíme v celej fabrike. Kontrolujeme činnosť zamestnancov, ale snažíme sa tiež odhaľovať nebezpečné miesta, ako sú napríklad chýbajúce kanalizačné poklopy." Počas krátkeho rozhovoru s prezidentom ho tiež poprosil, či by nebolo možné zastrešiť vrátnice, čo by s kolegami ocenili najmä v prípade sychravého alebo horúceho počasia. Scott Buckiso ho ubezpečil, že sa jeho požiadavkou bude vedenie zaoberať.

Dcérske spoločnosti dosiahli métu jeden milión päťstotisíc hodín bez úrazu v sobotu 13. júna 2015.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...