Vyhľadávanie:

Adrián Ficík tretí, tím našich hasičov štvrtý

Adrián Ficík tretí, tím našich hasičov štvrtý

Hasiči mali svoje oslavy a zapojili sa do medzinárodnej súťaže

Tohtoročné oslavy Dňa hasičov, ktoré pripravilo Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Košiciach, prilákali včera, 7. mája 2013 popoludní, pred obchodné centrum Optima malých i veľkých. Nielen kvôli rôznym zápoleniam s hasičskou tematikou pre deti, ukážkam hasičskej techniky alebo zásahu záchranárov pri dopravnej nehode a ďalším atrakciám. Ťahákom podujatia bola aj medzinárodná súťaž Železný hasič - Košice 2013, na ktorej si zmeralo svoje sily v súťaži družstiev i jednotlivcov päťdesiatpäť hasičov zo Slovenska, Rumunska i Českej republiky.

Úloha, ktorú mali zvládnuť, nebola jednoduchá. Netrénovaný človek by si na ňu určite netrúfol. Súťažiaci v zásahovom odeve s prilbou a nasadeným dýchacím prístrojom mali vybehnúť po rebríku na plošinu osemmetrovej veže. Pomocou lana vytiahnuť stočenú hadicu a zbehnúť po rebríku späť dole. Uchopiť stočenú hadicu a prúdnicu, zabehnúť s nimi slalom medzi šiestimi kužeľmi a preliezť prekážku. Potom pribehnúť k rozdeľovaču, rozvinúť hadicu, pripojiť ju na rozdeľovač a prúdnicu a roztiahnuť už zavodnené vedenie do vzdialenosti tridsiatich metrov. Vládali by ste ešte vzápätí udrieť šesť kilogramovým kladivom šesťdesiat-krát do hammer boxu? A to ešte nebol koniec. S dvomi prenosnými hasiacimi prístrojmi bolo treba navyše podliezť niekoľko prekážok a na záver premiestniť figurínu cez potrubie a dotiahnuť ju až do cieľa.

Svojich zástupcov mal v súťaži aj Závodný hasičský útvar U. S. Steel Košice. A treba povedať, že naši sa napriek veľkej konkurencii nestratili. Darilo sa im. Adrián Ficík v súťaži jednotlivcov obsadil pekné tretie miesto. V súťaži družstiev si vybojovali Adrián Ficík, Michal Onda a Ondrej Kopkáš medzi štrnástimi tímami štvrtú priečku.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...