Vyhľadávanie:

Ambiciózne ciele nesmú byť likvidačné

Ambiciózne ciele nesmú byť likvidačné

Na slovíčko s generálnym riaditeľom EUROFER-u Axelom Eggertom

Generálny riaditeľ EUROFER-u pobudol na Slovensku dva dni. Pracovnú cestu začal v Košiciach návštevou Steel parku a druhý deň strávil v našom podniku. Absolvoval míting s prezidentom a zavítal aj do niekoľkých výrobných prevádzok. Aj napriek tomu, že po exkurzii mal namierené priamo na letisko, poskytol Oceli východu krátky rozhovor.

· Splnila návšteva vaše očakávania?
Jednoznačne áno, mal som možnosť stretnúť sa s vašimi manažérmi a diskutovať o aktuálnych problémoch. Okrem toho som nahliadol do výrobných hál, kde ste demonštrovali, že ste vyspelým podnikom, v ktorom sa používajú moderné technológie. Zaujal ma i Steel Park. Myslím si, že je dôležité vzbudiť u mladých záujem o hutníctvo, a to aj prostredníctvom tohto netradičného projektu.

· Generálnym riaditeľom EUROFER-u ste od októbra minulého roka. Čo je vašou hlavnou úlohou vo vzťahu k Európskej komisii?
Predovšetkým pre výrobcov ocele zlepšiť podmienky na podnikanie. Chceme presadzovať princípy férového obchodovania. Ak naši partneri konajú nečestne, musíme prijať adekvátne opatrenia.

· Čo je najväčšou hrozbou pre hutníkov v Európe?
Sú to nečestné obchodné praktiky. Ak niekto predáva oceľ za dumpingové ceny, respektíve za ceny, ktoré nepokrývajú ani výrobné náklady, podkopáva to nohy ostatným výrobcom. Ďalšou hrozbou je samotná Európska únia a jej politika. Patria sem vysoké ceny energií, emisné povolenky a prísna environmentálna legislatíva. Naši výrobcovia sú v nevýhode, pretože na ostatných konkurentov sa spomínané obmedzenia nevzťahujú. Doplácajú na to aj ziskové podniky. Snažíme sa nájsť kompromisy a hľadať riešenia, ktoré by udržali európskych výrobcov ocele konkurencieschopnými. Sme za ambiciózne ciele, nesmú však byť pre oceliarov likvidačné.

Ďalšie články

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Okresný súd Košice I, Odd.: Sro, Vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...