Vyhľadávanie:

Anton Jura naďalej prezidentom RÚZ

Anton Jura naďalej prezidentom RÚZ

Snem Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ) zvolil na rokovaní 21. apríla 2006 v Bratislave Antona Juru, výkonného viceprezidenta U. S. Steel Košice pre strategické implementácie, po druhý raz za prezidenta RÚZ. Na čele tejto organizácie stojí Anton Jura od roku 2004, v ktorom sa uskutočnil ustanovujúci snem. Prezidenta volia členovia prezídia na obdobie dvoch rokov.

RÚZ je najväčšou zamestnávateľskou organizáciou na Slovensku združujúcou viac ako 1300 spoločností z rôznych odvetví slovenskej ekonomiky. Ako najreprezentatívnejšia zamestnávateľská organizácia na Slovensku, zastupujúca záujmy zamestnávateľov z oblasti energetiky, priemyselnej výroby, obchodu a služieb, je RÚZ členom tripartity, sociálneho dialógu s vládou SR a zástupcami zamestnancov. Aktívne sa podieľa na tvorbe a pripomienkovaní zákonov ovplyvňujúcich podmienky na podnikanie. V rámci EÚ je RÚZ asociovaným členom UNICE, únie priemyselných zamestnávateľských zväzov v Bruseli. Členovia únie sa podieľajú 75 percentami na tvorbe HDP a 80 percentami na exporte SR.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...