KONTAKT  |    _eng _sk

Barbara Haščáková sa teší na Košičanov
           Pridané: 08.12.2003
Autor: Iveta Falatová
Kategória: 49/2003
Barbara Haščáková

Na Vianočnom koncerte Štedré vločky vystúpi viacero známych umelcov. Košičania určite ocenia prítomnosť Barbary Haščákovej, ktorá sa už štyri roky zdržiava väčšinou v USA, ale o ktorej určite neplatí ono známe "zíde z očí - zíde z mysle". S Barbarou, ktorá len pred pár dňami pricestovala z Floridy, sme si pohovorili nad šálkou čaju.

· Tešíte sa na Vianoce?
Áno. Veľmi. Vianoce milujem. Je to obdobie, kedy sa vždy stretne celá rodina. Veľmi sa teším aj na krásnu atmosféru, ktorá vždy sprevádza Vianoce.
· Máte už nakúpené darčeky? Čo rada dostávate a čo by ste si pod stromčekom chceli nájsť?
Darčeky už mám, ale ešte mi treba čo - to dokúpiť. Rodine a priateľom vždy kupujem to, čo ich najviac poteší. A čo by som si priala na Vianoce? Potešia ma aj maličkosti. A ešte želanie, aby sme my všetci, ľudia, boli lepší, aby sme si viac pomáhali a ešte viac lásky, pretože tej nikdy nie je dosť.
· Takže Vianoce prežijete doma?
Áno, teším sa hlavne na brata, ktorý mi autorsky pomáha aj s mojimi piesňami. V Košiciach budem asi mesiac a pol, v januári sa vraciam do USA.
· Ako sa vám darí za "veľkou mlákou"?
Veľmi dobre. Žijem prevažne na Floride, ale účinkujem na rôznych podujatiach aj v iných mestách a štátoch USA. Spievala som v New Yorku, chystám sa do Kanady, veľa ponúk mám z Orlanda. V Amerike mi prednedávnom vyšlo CD nazvané Secrets of Happiness.
· Čo vaši slovenskí fanúšikovia?
Pripravujem aj CD v slovenčine, mám už hotové štyri skladby a možno naspievam v slovenčine aj niektoré moje "americké" piesne.
· Potešila vás ponuka vystúpiť na našom koncerte?
Áno, veľmi. Už sa veľmi teším na košické publikum.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu