KONTAKT  |    _eng _sk

Bezdomovci kontra Internacionáli
           Pridané: 06.10.2008
Autor: -if-
Kategória: 40/2008

Odkopnime predsudky - futbal spája

Arcidiecézna charita Košice organizuje 10. októbra charitatívny futbalový turnaj, v ktorom sa stretnú bezdomovci z Bosákovej s bývalými prvoligovými futbalistami mesta Košice (Bezdomovci kontra Internacionáli) pod názvom Odkopnime predsudky - futbal spája. "Nápad vznikol v Charitnom centre sv. Alžbety na Bosákovej ulici, prišiel s ním jeden z klientov, niekdajší prvoligový košický futbalista. Naša charita sa potom rozhodla usporiadať toto podujatie ako nultý ročník pre klientov a pracovníkov charity i verejnosť, ktorá bude mať chuť a záujem zapojiť sa do hry," informoval riaditeľ ADCH Košice Cyril Korpesio.

"Víťaz získa putovný pohár. Zápasiť budú nielen bezdomovci a bývalí prvoligoví futbalisti, pracovníci charity v Košiciach, ale aj klienti rómskych komunitných centier z Lipian a Stropkova a študenti Gymnázia a Strednej priemyselnej školy hutníckej na Alejovej ulici. Súčasťou akcie je tiež verejná zbierka v uliciach Košíc. Cieľom podujatia je ukázať, že aj ľudia ako sú bezdomovci, či klienti z krízového centra, ktorí sa ocitli v krízových životných situáciách, majú talent a schopnosti, ktoré vedia využiť na správnu vec. Zapojenie rôznych skupín spoločnosti do hry, akou je futbal, pomôže aspoň 10. októbra "odkopnúť" predsudky, ktoré spoločnosť často má. Výťažok z podujatia poputuje bezdomovcom z Bosákovej a klientom Krízového centra v Košiciach na usporiadanie vianočného posedenia a spestrenia vianočného času."


Akcia sa uskutoční v Športovo - zábavnom areáli na Alejovej 2 v Košiciach od 10. do 16. hodiny. Podujatie, ktoré podporuje aj U. S. Steel Košice, je otvorené pre verejnosť.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu