KONTAKT  |    _eng _sk

Bezdomovci kontra Internacionáli
           Pridané: 06.10.2008
Autor: -if-
Kategória: 40/2008

Odkopnime predsudky - futbal spája

Arcidiecézna charita Košice organizuje 10. októbra charitatívny futbalový turnaj, v ktorom sa stretnú bezdomovci z Bosákovej s bývalými prvoligovými futbalistami mesta Košice (Bezdomovci kontra Internacionáli) pod názvom Odkopnime predsudky - futbal spája. "Nápad vznikol v Charitnom centre sv. Alžbety na Bosákovej ulici, prišiel s ním jeden z klientov, niekdajší prvoligový košický futbalista. Naša charita sa potom rozhodla usporiadať toto podujatie ako nultý ročník pre klientov a pracovníkov charity i verejnosť, ktorá bude mať chuť a záujem zapojiť sa do hry," informoval riaditeľ ADCH Košice Cyril Korpesio.

"Víťaz získa putovný pohár. Zápasiť budú nielen bezdomovci a bývalí prvoligoví futbalisti, pracovníci charity v Košiciach, ale aj klienti rómskych komunitných centier z Lipian a Stropkova a študenti Gymnázia a Strednej priemyselnej školy hutníckej na Alejovej ulici. Súčasťou akcie je tiež verejná zbierka v uliciach Košíc. Cieľom podujatia je ukázať, že aj ľudia ako sú bezdomovci, či klienti z krízového centra, ktorí sa ocitli v krízových životných situáciách, majú talent a schopnosti, ktoré vedia využiť na správnu vec. Zapojenie rôznych skupín spoločnosti do hry, akou je futbal, pomôže aspoň 10. októbra "odkopnúť" predsudky, ktoré spoločnosť často má. Výťažok z podujatia poputuje bezdomovcom z Bosákovej a klientom Krízového centra v Košiciach na usporiadanie vianočného posedenia a spestrenia vianočného času."


Akcia sa uskutoční v Športovo - zábavnom areáli na Alejovej 2 v Košiciach od 10. do 16. hodiny. Podujatie, ktoré podporuje aj U. S. Steel Košice, je otvorené pre verejnosť.

Empty

ODPORÚČAME

02.08.2019
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 2. štvrťrok 2019
19.07.2019
Konáme v záujme zachovania našej konkurencieschopnosti
10.07.2019
Hutnícky priemysel čelí kritickým úskaliam
19.06.2019
U. S. Steel Košice odstavuje vysokú pec č. 2